Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Dziękujemy za kolejny rok szkolny!

Dziękujemy za kolejny rok szkolny!

08:45 19-06-2017

Kategoria: Od redakcji

To już ostatni tydzień roku szkolnego – za chwilę wakacje. Dziękujemy za te 10 miesięcy i zapraszamy na kolejne!

W piątek jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu nauczyciela – zakończenie roku szkolnego. Dzień, w którym zapominamy o kłopotach, trudnościach i animozjach, w których porzucamy konflikty i problemy – dzień przyjmowania zasłużonych podziękowań, miłych słów, gratulacji i kwiatów. I choć dla nauczycieli nie wyznacza on końca pracy – przed nami wszak jeszcze rady podsumowujące, komisje rekrutacyjne, spotkania zespołów i całe mnóstwo prac porządkowo-organizacyjnych, na które w czasie trwania zajęć brakuje czasu – oto nieuchronnie zbliża się czas, kiedy odetchniemy pełną piersią i wreszcie odpoczniemy.

Również redakcja Edurady udaje się na wypoczynek – zanim jednak to nastąpi, przed nami jeszcze ostatni wspólny tydzień.

W poniedziałek, choć zajęcia lekcyjne się kończą, proponujemy Państwu lekturę niezwykle inspirującego artykułu Beaty Jeziorskiej dotyczącego rozwijanai kreatywności uczniów. Beata słusznie zauważa, że w dzisiejszym świecie umiejętność współpracy, twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów liczą się niemal bardziej niż wiedza. Zachęcam do lektury, przemyśleń i … planów na 2017/18!

We wtorek kolejny pomysł na koncepcję funkcjonowania placówki. Ta jest szczególnie interesująca, ponieważ nie dotyczy szkoły, ale ogniska pracy pozaszkolnej. Urzekł mnie w niej szacunek dla dotychczasowych dokonań oraz szczegółowa, rzetelna analiza słabych i mocnych stron. Polecam – jako inspirację, a nawet „ściągawkę”.

W środę plan nadzoru dydaktycznego dyrektora szkoły – coś, co każdemu obecnemu  i przyszłemu dyrektorowi na pewno się przyda. W czwartek zaś – o najważniejszych cechach i kwalifikacjach, jakie dyrektor powinien posiadać. Lektura obowiązkowa!

Piątek to Dzień Ojca. Z tej okazji przypominamy Państwu refleksje naszych eduradowych ojców sprzed kilku lat – nadal wzruszające i wspaniałe. Może i Państwa zachęcą do podzielenia się swoimi przemyśleniami o roli i znaczeniu ojców?

A po piątku – wakacje! Życzymy Państwu, aby były takie, jakie lubicie – upalne lub tylko słoneczne, szalone lub ciche i spokojne, wśród tłumów lub z dala od zgiełku. Przede wszystkim jednak życzymy, aby udało się Państwu naprawdę odpocząć. Oderwać się od trosk i kłopotów, być tu i teraz – gdziekolwiek to tu i teraz jest; cieszyć się tym, co wokół i nie martwić się tym, co jutro. Życzymy prawdziwego naładowania akumulatorów na kolejny rok. A już w połowie sierpnia wracamy z nowymi artykułami, nowymi pomysłami i nową energią.

Dobrych wakacji!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x