Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Pytania i odpowiedzi \ Czy do okresu zatrudnienia wlicza się okres prowadzenia działalności gospodarczej?

Czy do okresu zatrudnienia wlicza się okres prowadzenia działalności gospodarczej?

Czy do okresu zatrudnienia wlicza się okres prowadzenia działalności gospodarczej?

08:42 31-10-2013

Prawo oświatowe

Jolanta Fiede100x2

Odpowiedź eksperta

Jolanta Fiedeń-Zabłotny Radca Prawny/Wykładowca

Nie.

Na podstawie art.35 ust 5 w zw. Z art. 43 ust 1 ustawy o pracownikach samorządowych należy uznać, że ustawodawca nie wliczył do okresów zatrudnienia, od których zależy nabycie poszczególnych świadczeń pracowniczych ani okresów pozostawania przez pracownika stroną umów  cywilnoprawnych, ani okresów wykonywania przez niego działalności gospodarczej.



Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x