powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Wydarzenia i zmiany w prawie \ Zaświadczenie o niekaralności dla wychowawców kolonijnych oraz kierowników wypoczynku dzieci i młodzieży

Zaświadczenie o niekaralności dla wychowawców kolonijnych oraz kierowników wypoczynku dzieci i młodzieży

DATA: 22-11-2013

Zgodnie z proponowanymi zmianami wychowawcy i kierownicy różnych form wypoczynku będą obowiązani dostarczyć organizatorowi wypoczynku zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (KRK).

 Rada Ministrów przyjęła dziś (21 listopada br.) projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, który dokonuje także zmiany w ustawie o systemie oświaty.

Kandydat na wychowawcę lub kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży będzie obowiązany przedstawić organizatorowi wypoczynku informację z KRK. Natomiast kandydat na wychowawcę lub kierownika wypoczynku, który jednocześnie jest zatrudniony na podstawie przepisów zawierających warunek niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie, będzie składał oświadczenie w formie pisemnej.

Obecnie obowiązek złożenia zaświadczenia o niekaralności mają osoby rozpoczynające pracę w szkole jako nauczyciele.

Zmiana wprowadzająca wymóg niekaralności dla kierowników i wychowawców różnych form wypoczynku polega na dodaniu w ramach art. 92a ustawy o systemie oświaty nowych ustępów 1a i 1b.

Źródło: http://www.men.gov.pl/

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x