Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Babie lato

Babie lato

08:25 10-09-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Od redakcji

Wakacje już dawno za nami, uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy już w wirze szkolnych obowiązków. Dobrze, że choć aura rozpieszcza!

Rok szkolny już w pełnym rozkwicie! W większości szkół plan lekcji już płynnie działa, uczniowie przyzwyczaili się do nowych szafek i miejsc w szatniach, nawet Ci, którzy zmienili szkołę wiedzą już, którędy do stołówki a którędy na boisko. Nauczyciele z doświadczeniem pewnie znają już imiona swoich uczniów. Młodzież powoli przyzwyczaja się na nowo do rytmu rannego wstawania i popołudniowego odrabiania prac domowych. Nauczyciele już chyba nie pamiętają, że były wakacje. Maturzyści w stresie, że to już ostatnie miesiące, a jeszcze tyle do nauczenia… Słowem – wrzesień w pełni. Tylko za oknem babie lato – niby mgły o poranku i chłodek wieczorem, ale w ciągu dnia jeszcze ciepło, jeszcze pięknie, jeszcze chciałoby się korzystać.

Mamy jednak nadzieję, że nie opuszcza Państwa pourlopowy entuzjazm, że z radością realizują Państwo wakacyjne pomysły i angażują młodzież i dzieci do współpracy. W Eduradzie praca wre, artykuły napływają, pomysłów wiele, więc… zapraszamy do lektury!

Złośliwy chochlik nie dopuścił w zeszłym tygodniu do publikacji artykułu Dariusza Adamczyka o kompetencjach cyfrowych, zapraszamy więc do jego przeczytania dzisiaj. W ciągu tygodnia na pewno nie stracił na aktualności.

We wtorek dobry dyrektor, który rozpoznaje, rozumie i szanuje emocje współpracowników, a więc inteligencja emocjonalna jako jedna z najistotniejszych kompetencji dyrektora szkoły. Zgadzacie się Państwo, że jest potrzebna?

W środę brzydkie słowo – ewaluacja. Strata czasu? Niemądry wymóg? Kolejny papier do wypełnienia? A może jednak cenna okazja do przyjrzenia się, jak funkcjonuje nasza placówka? Przeczytajcie Państwo koniecznie i … podyskutujcie!

W czwartek o motywowaniu… nauczycieli. Czy atmosfera w szkole ma wpływ na to, jak pracują nauczyciele? Co można zrobić, aby i personel przychodził do placówki z radością i entuzjazmem? Na ile mamy na to wpływ? W czwartkowym tekście.

W piątek wreszcie, jako że rozpoczyna się czas zapisywania pociech na zajęcia dodatkowe, przypominamy artykuł Michała Kurpińskiego o dzieciach i językach obcych. Od kiedy warto uczyć dzieci języków? Jakich efektów spodziewać się po pierwszych lekcjach? O tym w piątek.

Życzymy udanego tygodnia, wielu fantastycznych dni, pożytecznej lektury i mnóstwa energii!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x