Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Brrrr…. Zimno

Brrrr…. Zimno!

09:33 05-03-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Od redakcji

Zima w ostatniej chwili bardzo poważnie potraktowała swe zadanie, co pewnie niekoniecznie przywitaliśmy z entuzjazmem.

Po tygodniu rekordowych mrozów w Polsce i reszcie Europy z nadzieją czekam na cieplejsze promienie wiosennego słońca. W takie mroźne dni ma się ochotę zostać pod kołdrą z ciepłym kakao i czytać lub spać…. Dobrze, że przed nami zapowiadany wzrost temperatur – może wiosna nadejdzie na czas!

Tymczasem jednak Edurada dzielnie trwa na posterunku i przygotowuje Państwu codzienną porcję oświatowej inspiracji. Co proponujemy z tym tygodniu?

W poniedziałek Maria Stawska pisze o tym, jak duże znaczenie ma w wychowaniu dzieci i młodzieży edukacja historyczna. Często na lekcjach historii uczniowie pytają: „po co mi to?” A przecież już Cyceron powiedział, że historia jest nauczycielką życia. O tym, czego nas uczy – w poniedziałek.

We wtorek wracamy do tematu rodziców w szkole, ich roli i znaczenia. Czy – i dlaczego – warto zachęcać rodziców do angażowania się w życie szkoły? Czy wystarczy Rada Rodziców? O tym we wtorek.

W środę Krystyna Budzianowska proponuje przeniesienie znanej z pracy psychologów i psychoterapeutów instytucji superwizji w mury szkół. To ważny artykuł, ponieważ najważniejszym narzędziem pracy nauczyciela jest on sam – jego emocje, osobowość – dlatego też niezwykle ważne jest zapewnienie mu wsparcia. Dlatego też tematowi superwizji w szkole poświęcimy dwie kolejne środy.

W czwartek przyjrzymy się, czy zadania stojące przed dyrektorem szkoły mieszczą się w definicji zadań menedżera. Co właściwie oznacza zarządzanie placówką? O tym w czwartek.

W piątek zaś przypomnimy artykuł Wojciecha Turewicza opisujący niezwykły projekt edukacyjny w przygranicznej Dubience, który stał się wydarzeniem dla lokalnej społeczności. Projekt ilustrujący, że możliwe jest pokojowe współistnienie różnych kultur, wzajemny szacunek i praca dla dobra wspólnej ziemi. Myślę, że to przesłanie, które nie przestaje być aktualne.

Życzymy spokojnego tygodnia, wiele ciepła w życiu i pożytecznej lektury!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x