Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Być pomiędzy

Być pomiędzy

08:21 26-05-2014

Kategoria: Od redakcji

Dziś Dzień Matki. Zamiast pisać z tej okazji pochwalne artykuły, poprosiliśmy znajome Mamy, aby podzieliły się z nami przemyśleniami na temat tego, czym dla nich jest bycie Mamą.

. Odzew przeszedł nasze oczekiwania. Zatem nie tracąc więcej czasu i życząc wszystkiego, co najlepsze w dniu ich święta, oddajemy Mamom głos!

We wtorkowym felietonie Wojciech Turewicz podzieli się przemyśleniami na temat jednego z wykładów w Harvardzkiej Szkole Biznesu. Przedmiotem namysłu studentów były mechanizmy interpretacji świata, badane przez psychologów percepcji. Wojciech Turewicz widzi w różnicach postrzegania rzeczywistości ogromny potencjał, który wykracza poza myślenie w kategoriach wąsko rozumianego dualizmu, polegającego na przeciwstawianiu rozmaitych postaw czy idei. To z relacji między ludźmi może zrodzić się synergia,

Postawa ta z pewnością jest bliska Aldonie Torenc. Nasza znakomita ekspertka namawia nas do tego, żeby znaleźć właściwy balans między życiem zawodowym a pracą, między obowiązkami a przyjemnościami, w końcu między motywacją płynącą z wewnątrz nas a nakazami zewnętrznymi.

Problem motywacji kontynuuje Dorota Rokicka, której inspirujący artykuł na naszej stronie już w czwartek. Autorka przekonuje, że w motywację buduje się poprzez szacunek, życzliwe zainteresowanie oraz głębszą relację między nauczycielem a uczniem.

W piątek zapraszam do lektury tekstu Grażyny Tobolskiej na temat dialogu międzypokoleniowego w szkole. Autorka opisuje własne doświadczenia z udziału w międzynarodowym projekcie Generations school.

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x