Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Czas pędzi!

Czas pędzi!

08:39 04-02-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

Za oknem zima nieco odpuszcza, dni nieco się wydłużyły, ale i tak pędzą jak szalone – czy znajdą Państwo czas na czytanie?

To zupełnie niezwykłe – dopiero świętowaliśmy gwiazdkowo, a już mamy luty. Dopiero wyglądaliśmy ferii, a połowa już za nami. Dopiero robiło się ciemno chwilę po 15, a już nawet około 17 widno… ta ostatnia zmiana akurat na lepsze, ale pozostałe niezmiennie mnie zaskakują. Pamiętacie Państwo, jak długi był semestr, gdy sami byliśmy uczniami? Czy tylko mnie z wiekiem czas wydaje się przeciekać przez palce?

Na pewno nie pomaga w dbaniu o czas liczba dostępnych w XXI wieku dystraktorów. „Chwila” na Facebooku, „tylko sprawdzę pocztę”, „rzut oka na Instagram” i już południe, a nic nie zostało zrobione. Z podziwem patrzę na moje dzieci, którym udaje się w tych warunkach nawet czasem przygotować do sprawdzianu czy odrobić pracę domową – ja jako osoba dorosła mam nad sobą terminy, które nie podlegają dyskusji i tylko dlatego nie spędzam w internecie całych dni!

Tyle obserwacji tytułem wstępu, a teraz zachęta, abyście znaleźli Państwo jednak chwilę by zajrzeć na Eduradę. Co przygotowaliśmy w tym tygodniu?

W poniedziałek ciąg dalszy ewaluacji rozwijania kompetencji kluczowych pióra Izy Nowackiej. W zeszłym tygodniu artykuł cieszył się sporym zainteresowaniem – mamy nadzieję, że i w tym Państwa zaciekawi.

We wtorek i czwartek również kontynuacja: we wtorek grup zadaniowych w Radzie Pedagogicznej, a w czwartek tematyki związanej z rekrutacją pracowników.

W środę pierwsza z dwóch części artykułu dotyczącego edukacji włączającej: czym naprawdę jest i jakie są jej cele. Warto przeczytać i przemyśleć.

W piątek znów przypomnimy Państwu jeden z tekstów opublikowanych na naszym portalu w dawnych dniach. Na jaki temat? Niech to pozostanie niespodzianką!

Życzymy Państwo więcej uważności, spowolnienia czasu (szczególnie, jeśli cieszycie się feriami), pięknej pogody i spokojnego tygodnia!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x