Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Czerwcowy zawrót głowy

Czerwcowy zawrót głowy

08:47 03-06-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

W pierwszym tygodniu czerwca zapraszamy do lektury Edurady przygotowującej już do kolejnego roku szkolnego!

Lato chyba wreszcie zorientowało się, że czas zacząć rozpieszczać uczniów i nauczycieli, bo czerwiec już w kalendarzu i za chwilę wakacje. Pogoda dopisuje, co nie ułatwia zapewne skupienia nad ostatnimi w tym roku sprawdzianami, wypracowaniami i pracami domowymi. Pocieszająca jednak jest myśl, że już za trzy tygodnie rok szkolny będzie za nami, a przed nami… znacznie spokojniejszy czas.

Tymczasem jednak wciąż pracujemy, sprawdzamy, poprawiamy, przygotowujemy się, wędrujemy z zielonymi szkołami… Mam nadzieję, że w tym zamieszaniu znajdą Państwo jednak czas na przeczytanie tego, co Edurada ma Państwu do zaproponowania w tym tygodniu!

W poniedziałek zachęcamy do lektury artykułu przypominającego podstawowe informacje na temat rozwoju społeczno-poznawczego dziecka w wieku przedszkolnym. Jakie ważne kamienie milowe są osiągane w tym okresie i jaka jest rola przedszkola we wspieraniu rozwoju małego dziecka – o tym w ten i kolejny poniedziałek. Zachęcamy i zapraszamy – nauczanie przedszkolne jest niezwykle istotnym czasem w życiu małego człowieka i jego rodziny, warto wiedzieć o tym okresie jak najwięcej.

We wtorek – kontynuacja cyklu dotyczącego pomocy psychologiczno-pedagogicznej w praktyce. Jakie trudności napotykamy przy realizacji zaleceń poradni i przy organizacji wsparcia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych? Jak im zaradzić? O tym we wtorek.

W środę dalszy ciąg praktycznych wskazówek dotyczących stosowania metod aktywizujących w pracy podczas lekcji. Konkretne techniki, metody, sposoby – jak uczniów zaktywizować, zachęcić i jak przeprowadzić w praktyce lekcję „aktywną”, uczącą współpracy? O tym Bożena Brzozowska w środę.

W czwartek dalszy ciąg wizji nowej szkoły – w tym tygodniu nasza autorka przygląda się kwestii kar i nagród i ich roli w motywowaniu uczniów do nauki szkolnej. Polecamy.

W piątek wreszcie, w przedostatnim odcinku cyklu o komunikacji interpersonalnej, Wojciech Turewicz podpowiada, jak radzić sobie z interlokutorem, który stawia opór. Sytuacja, którą często spotykamy w codziennych rozmowach z uczniami, współpracownikami, rodzicami – warto wiedzieć, jak sobie z nią radzić.

Mam nadzieję, że udało mi się zachęcić Państwa do zajrzenia na naszą stronę w tym tygodniu. Życzę spokojnego tygodnia, uczniów przygotowanych do zajęć, naj najwięcej słońca i dobrego humoru. Do lata coraz bliżej!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x