Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Czerwiec

Czerwiec!

08:53 04-06-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Od redakcji

Rozpoczynamy wielkie odliczanie do wakacji, a jednocześnie zapraszamy do Edurady na ciekawą lekturę!

Za nami ostatni w tym roku szkolnym przedłużony weekend i perspektywa trzech tygodni do wakacji. Czas na ostatnie sprężenie się dla uczniów, czas wielu obowiązków organizacyjnych dla nauczycieli, ale też w perspektywie lato…

W Eduradzie przygotowaliśmy dla Państwa w tym tygodniu kilka niezwykle istotnych tematów, które rozpoczniemy teraz i przez tygodnie do końca roku będziemy kontynuować. Pierwszym z tych tematów jest doświadczenie bycia rodzicem dziecka z niepełnosprawnością. Małgorzata Błotnicka opisuje szczegółowo etapy, przez jakie przechodzą rodzice dowiadujący się o niepełnosprawności czy zaburzeniu dziecka, jak sobie radzą z tą wiedzą, jakiego wsparcia mogą potrzebować, jak sobie radzić. Artykuły będziemy publikować w poniedziałki, a nie w piątki, do tej pory rodzicielskie, ponieważ jesteśmy przekonani, że warto, aby tę perspektywę poznali wszyscy: nauczyciele, którym czasem trudno jest współpracować z rodzicami ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych, rodzice dzieci bez zaburzeń, którzy czasem krzywo patrzą na kolegę czy koleżankę z niepełnosprawnością… Warto poznać, z jakimi trudnościami osoby te muszą się mierzyć, aby w przyszłości móc z większą empatią i zrozumieniem wchodzić w relację z nimi. Bardzo polecamy ten cykl wszystkim czytelnikom.

Kolejny temat, który w tym tygodniu rozpoczynamy, to prezentacja dobrej praktyki: przedszkola przygotowanego na przyjęcie dzieci z cukrzycą. Ta choroba cywilizacyjna dotyka coraz większego procenta populacji, a dotknięte nią dzieci potrzebują specjalistycznego wsparcia, przy jednoczesnym prawidłowym rozwoju społecznym, intelektualnym i fizycznym. Warto, aby przedszkola były przygotowane na ich przyjęcie. Edurada publikowała już teksty dotyczące wsparcia osób z cukrzycą w szkole (znajdą je Państwo tutaj i tutaj), teraz przenosimy się do przedszkola. We wtorek część wstępna, ciąg dalszy w kolejnym tygodniu.

We środę kolejny artykuł dotyczący oceny pracy nauczyciela – tym razem krótko o ocenie okresowej: kogo dotyczy i na czym polega pisze Beata Jeziorska.

W czwartek o roli dyrektora w budowaniu współpracy ze środowiskiem lokalnym i jego przedstawicielami, ciekawie i merytorycznie.

W piątek zaś – już z myślą o kolejnym roku szkolnym – przypominamy artykuł Krystyny Budzianowskiej dotyczący organizowania szkoleń Rady Pedagogicznej. Jak wybrać szkolenie, firmę prowadzącą, temat, jak się przygotować i jak skutecznie przeprowadzić tę operację – o tym w piątek. Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwem w Waszej placówce!

Życzymy bardzo udanego tygodnia i wiele pogody ducha!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x