Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Do zobaczenia

Do zobaczenia

08:21 12-01-2016

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Psychologia i pedagogika , Rozwój osobisty

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy… Nasz stały felietonista Wojciech Turewicz na pewien czas żegna się z czytelnikami Edurady. Dziękujemy za wszystko i … czekamy na powrót!

Zamknęliśmy już rok 2015. Był to dobry czas dla Edurady, Eko-Turu i naszych wtorkowych felietonów. Jednocześnie dobiegł końca opracowany przeze mnie, w całości skierowany do rodziców i nauczycieli, cykl poświęcony negocjacjom i mediacjom, a także sztuce rozwiązywania konfliktów.

Dzięki Wam otrzymywałem bieżący feedback, na ile poruszane przeze mnie problemy były dla Was istotne. Za każdą informację zwrotną dziękuję Wam bardzo serdecznie, a przekazane uwagi postaram się wykorzystać w przygotowywanym materiale zbiorczym.

 W ciągu roku ukazało się blisko 40 felietonów, w których dyskutowaliśmy, jak mądrze budować relacje z innymi. Okazał się on na tyle obszernym materiałem, że fajnie byłoby przekształcić go w publikację, która mogłaby być pomocna nauczycielom i rodzicom w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Aktualnie jestem na etapie porządkowania i uzupełniania treści zamieszczonych na Eduradzie. Praca ta zabiera sporo czasu i uwagi. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy projekt będzie zakończony i wydany w formie książkowej w naszym wydawnictwie.

Za kilka tygodni ukaże się drugie wydanie pierwszej publikacji Eko-Turu pt.: Szkoła przyjazna w duchu oceniania kształtującego. Zawarliśmy w niej zdobyte w międzyczasie doświadczenia, a także nowe przemyślenia dotyczące wdrażania systemu oceniania kształtującego. Mam nadzieję, że odpowiedzieliśmy w niej na parę nurtujących pytań dotyczących tego tematu.

Od trzydziestu lat zajmuję się zarządzaniem firmami państwowymi, a także instytucjami biznesowymi. W ciągu tego długiego okresu urodziło się sporo przemyśleń i refleksji. Na przestrzeni tych lat zdobyłem wiele doświadczeń. Zapoznałem się z różnymi publikacjami dotyczącymi zarządzania. Temat ten na tyle mnie pasjonuje, że od kilku lat prowadzę zajęcia dla przyszłych i aktualnych dyrektorów szkół i placówek oświatowych.

W zarządzaniu fascynującym obszarem jest praca z ludźmi, i w tym zakresie od lat weryfikuję moją wiedzę w codziennych relacjach z nimi. Stwierdziłem, że jest to dobry moment na zajęcie się tym obszarem i podzielenie się własnymi przemyśleniami: w pierwszej kolejności z czytelnikami Edurady, a następnie w postaci publikacji.

Nie chciałbym robić tego chaotycznie i w sposób przypadkowy. Dlatego potrzebuję odrobinę czasu i spokoju, aby przejrzeć większość znaczących publikacji dotyczących liderowania. Jestem wdzięczny redakcji Edurady, że przez dwa i pół roku mogły ukazywać się moje felietony. Przez ten długi czas żyłem wtorkowymi, cyklicznymi spotkaniami z Państwem. Nawet przyzwyczaiłem się już do tego rytmu. Tym bardziej jest mi trudno zamknąć tak ważny dla mnie okres.

Traktuję czytelników Edurady bardzo poważnie i do otwarcia nowego cyklu chciałbym się bardzo dobrze przygotować. W międzyczasie za zgodą redakcji będę komentował bieżące wydarzenia. Dlatego z żalem zwalniam wtorkowy termin dla innych. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy czytali i komentowali moje felietony.

Do zobaczenia!

Wojciech Turewicz

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x