Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Dom marzeń

Dom marzeń

13:53 30-01-2020

Dla kogo: Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Ocenianie kształtujące , Dobre praktyki

Projekt edukacyjny z założenia ma być odpowiedzią na realną potrzebę, dlatego też prezentujemy Państwu jeden z takich projektów, ma on tę przewagę nad projektami przeprowadzanymi w szkole, że osadzony jest w trudnej, budowlanej rzeczywistości.

Ludzie mają różne pasje, hobby, zainteresowania. Jeżeli jeszcze przynoszą konkretne profity, to mamy podwójną korzyść. Jedna z naszych koleżanek wspólnie z mężem postanowiła za niewielkie pieniądze kupić dom do generalnego remontu i przerobić go na willę marzeń. Sam pomysł może nie jest oryginalny, ale już sposób monitorowania całego projektu, jak doprowadzić budynek do świetności jest już interesujący. Młodzi małżonkowie założyli stronę internetową i na jej łamach krok po kroku pokazują, jak konsekwentnie prowadzą ten projekt do założonego celu.

Interesujące jest to, z jak szczególną uwagą badają i analizują rynek materiałów budowlanych, środowisko specjalistów w tej dziedzinie, a także wgłębiają się w niuanse prawa budowlanego. Wnioski, które wynikają z tych analiz filtrują przez zasobność własnego portfela, uwzględniają także własne umiejętności i zaangażowanie, i na tej podstawie podejmują ostateczne decyzje. Z rozmów z małżonkami wynika, jak wiele umiejętności musieli zdobyć, i jak wiele błędów już popełnili, a ciągle są na początkowym etapie inwestycji. Nasza koleżanka z zachwytem opowiada, jak wiele satysfakcji sprawiło jej postawienie ściany działowej, którą zresztą musiała poprawiać trzy razy. Jej mąż stał się ekspertem od prawa budowlanego i jest już partnerem dla urzędników przy załatwianiu spraw formalnych.

Przyglądając się temu niezwykłemu przedsięwzięciu uznałem, że wiele osób w środowisku nauczycielskim może mieć pomysły na własny dom, ale brak im odwagi, doświadczenia, a także finansów. Dlatego też polecam Państwu nie tylko zapoznanie się z tym ciekawym projektem, ale również proponuję śledzenie postępów i zmian zachodzących w tym przedsięwzięciu. Dla wielu z Was może być to praktyczna instrukcja: jak za niewielkie pieniądze, nie popełniając wielkich błędów można spełnić swoje marzenia o rodzinnym gniazdku.

Udało się nam namówić młodych inwestorów, aby na naszych łamach dzielili się swoimi przemyśleniami. Bardzo im za to dziękujemy we własnym, i mam nadzieję w Państwa imieniu.

Odsyłam do strony: http://mozej.pl/dom/

Wojciech Turewicz

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x