Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Sieć samokształcenia - Dyrektor na starcie

Sieć samokształcenia - Dyrektor na starcie

09:38 24-04-2015

Dla kogo: Dyrektorzy

Kategoria: Rozwój osobisty

Zapraszamy wszystkich dyrektorów szkół rozpoczynających swoją pracę na stanowisku dyrektora szkoły i nauczycieli, którzy ukończyli kurs kwalifikacyjny zarządzania oświatą do udziału w naszej sieci. Wasz udział w tym projekcie pomoże Wam przygotować się do nowej roli dyrektora szkoły jako lidera.

Osoby, które w przyszłości mają pełnić stanowisko dyrektora szkoły nie są w pełni przygotowani do tej roli. Jedyne przybliżenie funkcji zarządzającego szkołą opiera się na obserwacji swojego zwierzchnika oraz ukończenie kursu kwalifikacyjnego w tym zakresie. Szkoła jest instytucją szczególnie złożoną. Rolą dyrektora jest dbanie o wysoką jakość edukacyjną, ale także zarządzanie personelem, z czym wiążą się różne obszary wiedzy i umiejętności.

Dyrektor powinien być wizjonerem, menedżerem i gospodarzem, ale przede wszystkim liderem. Wymienione role może sprawować jedynie prawdziwy lider. Na ścieżce przygotowania do funkcji dyrektora nie ma przestrzeni, gdzie mógłby zdobyć umiejętności w tym zakresie. Projekt Dyrektor na starcie miałby wypełnić tę lukę i pomóc uczestnikom zgłębić, jak ważna jest rola prawdziwego przywódcy.

Cele sieci

Pomoc w przygotowaniu się do pełnienia roli lidera środowiska szkolnego

Założenia sieci

Uczestnictwo w naszej sieci jest dla Państwa dobrowolne i nieodpłatne. Sieć ma formę otwartą. Można z niej korzystać również w przypadku zainteresowania określonym modułem tematycznym.

Zapraszamy do udziału w sieci!

Biblioteka Dyrektora

Redaktor portalu edurada.pl

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x