Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Edurada – zawodowo!

Edurada – zawodowo!

08:19 29-02-2016

Kategoria: Od redakcji

Kolejny tydzień w Eduradzie poświęcamy niemal w całości aspektom zawodowym życia dyrektora i nauczyciela. Ferie się skończyły – czas do pracy!

W poniedziałek zatem zapraszamy do lektury drugiego tekstu w cyklu „Dyrektor jako pracodawca” autorstwa naszej prawniczki, Jolanty Fiedeń-Zabłotny. Tym razem pochylimy się nad trudną sytuacją rozwiązywania stosunku pracy z nauczycielem z punktu widzenia prawa.

We wtorek – dyrektor na starcie. W tym tygodniu autorka – uczestniczka kursu zarządzania oświatą – wprowadzi temat różnych stylów liderowania. Ważne i potrzebne!

W środę Beata Jeziorska rozważa temat awansu zawodowego nauczycieli i jego wpływu na ich motywację do pracy. Czy rzeczywiście procedura awansu zawodowego w obecnej formie może się przyczyniać do wypalenia zawodowego nauczycieli? Przeczytajcie i skomentujcie!

W czwartek wracamy do tematu liderów i przywódców dzięki artykułowi Artura Foremskiego. Dyrektor Edurady recenzuje książkę pod tytułem Przywództwo edukacyjne. Doskonale, że tematyka rodem z biznesu trafia również do oświaty – tu wszakże również potrzebujemy charyzmatycznych liderów.

W piątek wreszcie wracamy do relacji nauczyciele- rodzice. W tym tygodniu porozmawiamy o trudnej sytuacji, kiedy nauczyciel sygnalizuje, że z dzieckiem może się dziać coś niedobrego.. Do przeczytania i przemyślenia.

Życzymy spokojnego tygodnia, wracającym z ferii – poferyjnego entuzjazmu, a wszystkim – słońca w sercach!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x