Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Żegnaj kwietniu!

Żegnaj kwietniu!

09:29 23-04-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Od redakcji

Kończy się kwiecień, kończy się rok szkolny maturzystów. W Eduradzie jak zwykle ciekawie!

Wydaje się, że chwilę temu pisali egzaminy gimnazjalne i stresowali się licealna rekrutacją. Tymczasem już w tym tygodniu kończy się ich szkolna przygoda – na dobre. Maturzyście opuszczają szkolne mury, wrócą po majówce już jako „wolni ludzie” aby napisać jeden z najważniejszych egzaminów życia – maturę. Wraz ze wzruszonymi nauczycielami i rodzicami życzymy im powodzenia – nie tylko podczas egzaminów, ale na całej nowej drodze życia! I niech nie zapominają o swojej szkole – wracając, pokazują kolejnym pokoleniom gdzie można iść dalej!

W Eduradzie tymczasem rozpoczynamy kolejny tydzień – ostatni przed majową przerwą. Co nas w nim czeka?

W poniedziałek nasza dawno nie czytana autorka, Grażyna Tobolska, dzieli się doświadczeniem nowych zadań – pracy w szkolnej świetlicy. Zachęcamy do lektury – mnóstwo praktycznych pomysłów i dobrych praktyk oraz pozytywnej energii.

We wtorek i czwartek zwracamy się w kierunku rodziców i współpracy z nimi. We wtorek bardziej formalnie: dyrektor szkoły i Rada Rodziców; w czwartek – współpraca pomiędzy przedszkolem a domem rodzinnym dziecka: jej znaczenie i warunki. Polecamy!

W środę kończymy temat dziecka ze spektrum autyzmu. Mamy nadzieję, że cały cykl okazał się dla Państwa wartościowy.

W piątek wreszcie, przed majówką, przypominamy artykuł Agnieszki Jarzębskiej „Jak zachęcić dziecko do ruchu”. Mamy nadzieję, że zainspiruje on Państwa do ruszenia w majówkę na rowerowe trasy, do lasów, na rolki czy basen, lub choćby na rodzinny spacer. To doskonała okazja, aby pobyć razem, pogadać, odpocząć… Polecamy!

Ponieważ kolejny tydzień upływa pod znakiem majowego święta, większość szkół ma w tym czasie wolne – odpoczywa też Redakcja Edurady. Powitamy Państwa ponownie po przerwie. Tymczasem życzymy spokojnego wypoczynku, pięknej pogody, a na piątek – maturzystom, którzy zmagać się będą z egzaminem z polskiego – połamania piór!

Owocnej lektury i dobrych tygodni!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x