Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Żegnamy luty

Żegnamy luty

09:28 25-02-2019

Dla kogo: Dyrektorzy

Kategoria: Od redakcji

Edurada żegna kolejny miesiąc w kalendarzu i zaprasza do lektury nowych artykułów.

Luty nieuchronnie się kończy. Za nami ferie zimowe, teraz już wszyscy zgodnie biorą się do pracy w semestrze wiosennym. Aura zachęca do pracy i aktywności, po przerwie mamy nową energię, a zbliżająca się wiosna zachęca do robienia porządków…

Porządki właśnie – w sensie metaforycznym – będą motywem przewodnim tekstów w tym tygodniu. Porządki w różnych obszarach życia szkolnego i nie tylko. Oto co dla Państwa przygotowaliśmy:

W poniedziałek – uporządkuj swój język. Język ma ogromne znaczenie, nie tylko dla komunikacji interpersonalnej, ale również dla motywacji uczniów do pracy, dla ich poczucia własnej wartości, dla naszych emocji i dobrego samopoczucia. Słowa mogą ranić, mogą też budować. Dlatego zachęcamy do przeczytania i wzięcia do serca tekstu Izabeli Nowackiej „Magia języka”. Przy okazji dowiedzą się Państwo, że świętujemy właśnie Miesiąc Języka Ojczystego (21.02 – 21.03) – może artykuł naszej ekspertki zachęci Państwa do przyłączenia się do obchodów?

We wtorek – uporządkuj grupy zadaniowe w Radzie Pedagogicznej. Pomogą w tym jasne informacje o tym, jak działają grupy zadaniowe, jakie są etapy ich pracy, formowania, jakie mogą powstać problemy. O tym przeczytacie Państwo we wtorek.

W środę – uporządkuj kontakty z technologią. Anna Kozimor-Cyganik prezentuje niezwykle istotny i aktualny temat fonoholizmu, a więc uzależnienia od smartfonów. Nasi uczniowie się z nimi nie rozstają, większość nauczycieli również nie wyobraża sobie bez nich życia. W tym i kolejnym tygodniu o wadach i zaletach smartfonów w szkole.

W czwartek – uporządkuj proces promowania szkoły. Kolejna odsłona informacji na temat zasad i form promocji szkoły, tym razem w świetle literatury.

W piątek – uporządkuj komunikację poprzez uważne słuchanie drugiej osoby. W odświeżanym cyklu o komunikacji interpersonalnej Wojciech Turewicz o zaletach aktywnego słuchania.

Polecamy nasze teksty Waszej uwadze i życzymy, aby między porządkami znaleźć czas na .. nicnierobienie. Może na początku semeestru to jeszcze możliwe?

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x