Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Gorące lato!

Gorące lato!

09:12 11-06-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Od redakcji

Choć do wakacji jeszcze dwa tygodnie, lato rozpieszcza upałami. Zapraszamy na tydzień z Eduradą!

Lato, które przyszło w tym roku wyjątkowo wcześnie nie daje o sobie zapomnieć – po kolejnym upalnym weekendzie kolejny upalny tydzień przed nami. Na szczęście większość ocen już wystawiona i uczniowie przynajmniej zaczynają zażywać wolności, podczas gdy nauczyciele przygotowują się do podsumowania kolejnego roku szkolnego.

W ostatnich tygodniach roku szkolnego kończymy rozpoczęte wcześniej ważne tematy, a w tym tygodniu dodatkowo patrzymy w przeszłość, ponieważ Edurada obchodzi urodziny! Co zatem mamy Państwu do zaproponowania w tym tygodniu?

W poniedziałek druga część rozpoczętego w ubiegłym tygodniu tematu rodziców dziecka z niepełnosprawnością. W tym tygodniu o psychologicznych reperkusjach diagnozy i najwcześniejszych reakcjach, jakich można się spodziewać. Temat ważny dla nauczycieli i dla rodziców dzieci zdrowych, aby lepiej rozumieć sytuację rodziców uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

We wtorek kontynuujemy temat dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych w drugiej części artykułu o przedszkolu przygotowanym na przyjęcie dzieci z cukrzycą. Warto przeczytać, warto się zainspirować!

W środę – temat niezwykle ważny, szczególnie pod koniec roku szkolnego, gdy wszyscy odczuwamy zmęczenie i ciężar przepracowanych miesięcy. Urlop dla poratowania zdrowia: o czym stanowią nowe przepisy, co się zmieniło, komu przysługuje i jak najlepiej go wykorzystać – pisze Beata Jeziorska.

W czwartek ostatnia część cyklu o roli nauczyciela w procesie nauczania. Tym razem o środkach dydaktycznych i metodach racy – w przygotowaniu do kolejnego roku szkolnego.

W piątek zaś zabierzemy Państwa w sentymentalną podróż sześć lat wstecz, do początków Edurady: pomysłu na jej powstanie, osób zaangażowanych w jej działanie, ekspertów, którzy dla Państwa piszą. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Tymczasem przesyłamy Państwu odrobinę słodkiego chłodu i życzymy dobrego tygodnia i pożytecznej lektury!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x