Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Grudzień z książką

Grudzień z książką

08:27 04-12-2017

Kategoria: Od redakcji

Gdy za oknem śnieg i zawierucha, najłatwiej uciec w lekturę. W tym tygodniu w Eduradzie dużo o czytaniu.

Grudzień to miesiąc, który z całych sił zachęca, aby zasiąść na kanapie z kubkiem gorącego napoju i ulubioną książką. Czasem też musza do siedzenia przy biurku nad niekoniecznie ulubioną lekturą czy podręcznikiem. W grudniu dużo się czyta, zatem w Eduradzie pochylimy się nad tematem czytania w różnych jego aspektach.

W poniedziałek Beata Jeziorska podpowie nauczycielom, jak realizować nałożony na nich w tym roku obowiązek uczenia uczniów skutecznego czytania. Bo aby lektura dawała przyjemność, a siedzenie nad podręcznikiem efekty, konieczna jest rozwinięta umiejętność czytania ze zrozumieniem i w dobrym tempie. Nasza autorka podpowie jakie problemy miewają dzieci z czytaniem i jak je pokonywać. Temat będziemy kontynuować przez kolejne dwa tygodnie.

We środę również czytanie ze zrozumieniem – tym razem od strony nauczyciela. Krystyna Budzianowska dzieli się skutecznym narzędziem diagnozowania, na ile umiejętność czytania naszego ucznia pozwala mu na zrozumienie poleceń, a w efekcie wykazanie się wiedzą. Polecamy.

Temat czytania zakończymy w piątek recenzją doskonałej powieści, która została niedawno zekranizowana. Dlaczego warto wsunąć dziecku pod choinkę książkę „Cud chłopak”, dlaczego warto ją czytać i o niej rozmawiać – w domu i w szkole – o tym w piątek.

Wtorki i czwartki należą do tematów dotyczących zarządzania szkołą, podobnie będzie też w tym tygodniu. We wtorek przeczytacie Państwo o prawie pracy w placówce edukacyjnej, w czwartek zaś – o nieodłącznych w pracy z ludźmi konfliktach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Życzymy pożytecznej lektury, spokojnego tygodnia i jak najwięcej czasu na czytanie dla przyjemności! 

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x