Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Inteligentnie i na bieżąco!

Inteligentnie i na bieżąco!

08:51 11-03-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

Kolejny tydzień w Eduradzie zapowiada się jak zwykle bardzo ciekawie!

W poprzednim tygodniu sprzątaliśmy, dzięki czemu zrobiliśmy miejsce na nowe pomysły i idee, które prezentujemy w tym tygodniu! Oto, co nasi eksperci mają Państwu do zaproponowania:

W poniedziałek doskonały artykuł prezentujący/przypominający teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Jest to temat, o którym warto pamiętać: pozwala na wprowadzanie innowacji, indywidualnego podejścia do ucznia oraz kreatywnego nauczania. Warto poznać tę teorię lub odświeżyć ją sobie – polecamy więc artykuł naszej autorki!

We wtorek o ewaluacji pracy grup zadaniowych – kończymy powoli temat współpracy w grupach, zaś ocena skuteczności pracy jest jej niezbędnym elementem, pozwala bowiem na wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

W środę temat, który nie dla wszystkich jest przyjemny – prawo. W lutym tego roku Sejm uchwalił tzw. ustawę sektorową, wdrażającą RODO. Ustawa, po przejściu pełnej drogi legislacyjnej, ma szansę wejść w życie w maju tego roku. To niezwykle ważny dokument, ponieważ jej ustalenia mają wpływ na szereg obszarów prawno-finansowych: od prawa pracy, przez prawo oświatowe, kodeks postępowania administracyjnego i wiele innych. Dlatego tak ważne jest, aby zapoznać się z jej ustaleniami i wiedzieć, jakie zmiany będą obowiązywać szkoły i placówki oświatowe. Zapraszamy do lektury jak zwykle wyczerpującego i merytorycznego artykułu naszego eksperta, Roberta Ludwiniaka.

W czwartek – koncepcja pracy szkoły. Choć oficjalne wytycznie nie wymagają już tworzenia tego dokumentu, jest on przydatny w planowaniu pracy placówki i tworzeniu innych procedur. Ponadto osoba startująca w konkursie na stanowisko dyrektora szkoły nadal powinna wykazać się umiejętnością tworzenia takowego dokumentu. Polecamy więc tekst na jego temat w czwartek na naszych łamach.

W piątek zaś w cyklu o komunikacji interpersonalnej polecamy artykuł o sile potrzeb pióra Wojciecha Turewicza. Jak zwykle warto!

Życzymy słonecznego tygodnia i pożytecznej lektury!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x