Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Jak radzić sobie z przemocą wśród uczniów? Konferencja o zarządzaniu w oświacie

Jak radzić sobie z przemocą wśród uczniów? Konferencja o zarządzaniu w oświacie

08:55 22-04-2015

Dla kogo: Dyrektorzy , Organy prowadzące , Nauczyciele

Kategoria: Psychologia i pedagogika , Wychowanie

Edurada wspiera ciekawe i ważne inicjatywy w zakresie oświaty – dziś zapraszamy na konferencję.

Już 15 maja w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie odbędzie się V edycja ogólnopolskiej konferencji z cyklu „Innowacyjne Zarządzanie w Oświacie”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest Prof. Jan Fazlagić, autor wielu książek oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych poświęconych tematyce zarządzania i marketingu w oświacie. Każda edycja konferencji poświęcona jest aktualnym i ważnym kwestiom ściśle związanym z edukacją. W tym roku podjęty zostanie temat przemocy i agresji w szkole.

Formuła konferencji z serii „Innowacyjne Zarządzanie w Oświacie” sprawia, że są one doskonałą okazją na zdobycie wartościowej wiedzy przekazywanej w przystępny sposób. Prelegentami będą praktycy, osoby, które w swojej pracy stykały się z problemem przemocy w szkole i odkryły własne sposoby na radzenie sobie z agresją wśród uczniów. Podczas wykładów i dyskusji podzielą się oni swoimi metodami i opiniami z uczestnikami wydarzenia.

Na konferencji omówione zostaną problemy i wyzwania przed jakimi stoi obecnie polska szkoła. Prof. Jacek Pyżalski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) poruszy kwestie agresji rówieśniczej w szkole i wskaże, które metody jej zwalczania są najskuteczniejsze. Przedstawione zostaną również wybrane sposoby pracy z uczniami, które obniżają występowanie zachowań agresywnych. Ponadto, Łukasz Wojtasik, koordynator programu „Dziecko w Sieci” (Fundacja „Dzieci Niczyje”) zwróci uwagę uczestników na problem sekstingu wśród młodzieży i doradzi, jak zapobiegać temu zjawisku. W konferencji udział wezmą również prelegenci z Wielkiej Brytanii – Prof. Philip Garner (School of Education, The University of Northampton), który wyjaśni w jaki sposób należy budować relacje wspierające lepsze zachowanie uczniów oraz David Bartram (The London Leadership Strategy), który na przykładzie swoich doświadczeń z Londynu omówi obniżanie zachowań destruktywnych w szkołach. Oba wystąpienia będą tłumaczone na język polski.

Poza prezentacjami, w programie przewidziano dyskusje z możliwością zadawania pytań prelegentom. Dzięki temu uczestnicy jeszcze lepiej poznają poglądy oraz opinie zaproszonych gości, a także będą mogli rozwiać swoje wątpliwości.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej: www.iz.vistula.edu.pl. Rejestracja uczestników konferencji trwa do 10 maja 2015 r.

Artur Foremski

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x