Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Jesienne fantazje

Jesienne fantazje

12:01 30-09-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Od redakcji

Jesienna plucha zachęca do fantazjowania. Może artykuły w Eduradzie zainspirują Państwa do edukacyjnych marzeń?

Z oknem z całą pewnością jesień. Choć słońce czasem jeszcze wychodzi i rozzłaca liście, nie da się już dłużej udawać, że wciąż jest lato: poranne i wieczorne mgły i ogólna plucha są nie do zignorowania. Podobnie jak natłok obowiązków zawodowych.

Sama również od jakiegoś czasu znów żyję w zawodowym pędzie, ma to jednak niewątpliwą zaletę – odwiedzam wiele szkół, spotykam fantastycznych nauczycieli, cały czas się uczę. Jednocześnie spotkania te bywają trudne, ponieważ mierzę się na co dzień z trudnościami, o których nauczyciele mówią: z ich przepracowaniem i frustracją. Jesienne mgły są dla mnie zatem natchnieniem do marzeń o lepszej stronie: z ograniczoną biurokracją, kameralnymi grupami, wsparciem dla nauczycieli, bez stopni, za to z informacją zwrotną… A o czym Państwo marzycie, gdy myślicie „lepsza szkoła”?

To, co proponujemy Państwu w tym tygodniu to również zręby lepszej szkoły. W poniedziałek nasza ekspertka odpowiada na pytanie, czy przedszkolaki można uczyć przedsiębiorczości i kreatywności, a jeśli tak, to jak się do tego zabrać? W mojej „idealnej szkole” kompetencje kluczowe rozwijane są od najmłodszych lat, więc to chyba krok do przodu.

We wtorek – kontynuacja tematu sprzed tygodnia, a więc kompetencje komunikacyjne nauczycieli i innych pracowników szkoły. Szkoła, w której rodzice dogadują się z nauczycielami, a nauczyciele z uczniami jest stanowczo szkołą moich marzeń.

W środę – znów kontynuacje – poczytamy o stażach dla uczniów szkół branżowych. Znów moja fantazja: kraj, w którym szkoła przygotowująca do zawodu jest szanowanym i pożądanym miejscem, współpracującym z pracodawcami i zapewniającym absolwentom doskonały start na rynku pracy!

W czwartek – bezpieczeństwo w szkole jako zadanie dyrektora. Ogromne w dzisiejszych czasach wyzwanie, zatem zachęcamy do lektury i dzielenia się przemyśleniami.

W piątek wreszcie przypominamy artykuł dotyczący działania w szkołach Rad Rodziców. W moich marzeniach trafiają do nich ludzie zaangażowani i chętni do współpracy, a szkoły dają im przestrzeń do działania. Wiem, że na szczęście w wielu placówkach taka właśnie jest rzeczywistość!

 

Życzę Państwu udanego tygodnia, pożytecznej lektury, a sobie… spełnienia marzeń!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x