Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Jest dobrze!

Jest dobrze!

10:15 18-12-2012

Kategoria: Od redakcji

To wydanie Edurady poświęcamy w większości problemowi jakości polskiej edukacji. Możemy niektórych zaskoczyć, ponieważ nie chcemy pisać o błędach i niedociągnięciach, ale o sukcesach naszych nauczycieli i uczniów.

Od kilkunastu dni znany jest raport z badań 50-ciu najbardziej rozwiniętych państw. Wnioski z niego napawają optymizmem. Polska znalazła się w europejskiej czołówce. Warto zajrzeć do autorskiego komentarza wyników badań Wojciecha Turewicza.

            Instytut Badań Edukacyjnych opublikował w tym samym czasie raport na temat stanu naszej rodzimej edukacji. Na konferencję organizatorzy zaprosili także Eduradę. Streszczenie najważniejszych tez raportu znajdą Państwo w artykule dr Artura Foremskiego. Naszą ambicją jako portalu oświatowego jest śledzić najnowsze trendy w edukacji, promować osiągnięcia polskich nauczycieli oraz tworzyć środowisko, któremu kwestia jakości nauczania jest szczególnie bliska.

Z przyjemnością odsyłam Czytelników do artykułu naszej nowej ekspertki Wiktorii Kossakowskiej, w którym omawia sytuację szkolnictwa w Rosji. Wiktoria Kossakowska urodziła się i wychowała w ZSRR, gdzie ukończyła studia pedagogiczno-psychologiczne oraz dziennikarskie. Tam pracowała jako pedagog, metodyk oraz inspektor nadzoru pedagogicznego. Od 1991 pracowała w Polsce w Zespole Ognisk Wychowawczych, a następnie Anglii w szkole chrześcijańskiej. W swoim dorobku ma także pracę w Izraelu, jako pedagog w przedszkolu. Obecnie mieszka i pracuje w Kaliningradzie w Centrum Pracy z Dzieckiem.

Zgodnie z zapowiedziami zapraszamy do lektury tekstu Jolanty Lamm oraz wywiadu z Joanną Kujawą, autorką książki, w której łączy wiedzę historyka kultury z pasją podróżnika i odkrywcy.

W tym tygodniu na Państwa pytania odpowiedzieli Bogdan Żerkowski i Maciej Biernacki.

Nowe wydanie Edurady ukaże się już po świątecznej przerwie 7 stycznia.

Życzę Państwu owocnej lektury, dobrych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku

 

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x