Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Kobiety w oświacie

Kobiety w oświacie

08:23 03-03-2014

Kategoria: Od redakcji

Zawód nauczycielski jest zawodem sfeminizowanym, więc dzień kobiet obchodzony jest w prawie każdej szkole.

Edurada z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet życzy wszystkim paniom dużo sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. O tym, co znaczy dzisiaj to święto, powie dr nauk humanistycznych Krystyna Budzianowska. Artykuł ten będzie można przeczytać już w czwartek.

            Tydzień zaczynamy informacją na temat kryteriów oceny nauczyciela. Zawiłości przepisów prawa wyjaśnia Anna Borowa. Autorka przypomina o tym, że ocena nauczyciela powinna być obiektywna, a także uwzględniać specyfikę danej szkoły. Wszystkich zainteresowanych tym zagadnieniem zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie możemy przedyskutować zagadnienie rzetelności i trafności nauczycielskiej oceny.

            W „kobiecym” klimacie utrzymany został felieton Wojciecha Turewicza. Emocje po igrzyskach olimpijskich już opadły, jednak niezwykły wyczyn Justyny Kowalczyk przejdzie na długo do historii sportu. Nasza mistrzyni odznaczyła się wszelkimi cechami przypisywanymi stereotypowo mężczyznom. Okazała swoją determinację, niezłomność oraz wolę walki. Myślę, że przykład naszej multimedalistki ma moc inspiracji zarówno pań, jak i panów.

            W środę zajmiemy się różnicami między kobietami i mężczyznami. Czy płeć ma znaczenie w procesie uczenia się? Czy rzeczywiście chłopcy są lepsi w matematyce, a dziewczynki szybciej uczą się języków obcych? W swoim środowym artykule przedstawiam zalecenia dotyczące polityki oświatowej w zakresie równości płci.

            Tydzień kończymy tekstem Karoliny Isio-Kurpińskiej, która otwiera (zupełnie oficjalnie) nowy dział na Eduradzie, dział poświęcony w całości sprawom rodziców. Osoba Karoliny gwarantuje niezwykle wysoki poziom artykułów, a Jej życiowe doświadczenie (także jako matki) sprawia, że prezentowane treści są naprawdę przydatne.

Życzę  pożytecznej lektury!

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x