Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Majówka!

Majówka!

08:56 29-04-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

W króciutkim tygodniu króciutkie słowo wstępne.

I oto po dwóch skróconych świętami tygodniach kolejny, jeszcze bardziej skrócony tydzień, czyli wyczekiwana przez wszystkich majówka! Już w środę wycieczki na zieloną trawkę, grillowanie, leśne spacery, karmienie wiewiórek w parku czy lektura ulubionej książki na ławeczce… W tym roku majówka naprawdę rozpieszcza, bo dla wielu z nas to aż pięć wolnych dni. W Eduradzie również artykuły tylko na poniedziałek i wtorek, a następnie spotykamy się już w maju, w tygodniu maturalnym.

W ciągu tych dwóch dni chciałabym jednak zachęcić Państwa do uważnej lektury naszego portalu, ponieważ chcemy zaproponować bardzo ważne i ciekawe tematy. Dziś – temat z zakresu niekoniecznie lubianej przez nauczycieli „papierologii” – dokumentowanie innowacji w pracy nauczyciela. Polscy nauczyciele wykazują się ogromną kreatywnością, twórczym myśleniem, nowatorskim podejściem do swojej pracy. Niestety, aby cechy te zostały odpowiednio docenione, należy o nich mówić i pisać. Wielu z nas zostało wychowanych w przekonaniu, że nie należy się chwalić, że dobra praca zostanie zauważona… Niestety żyjemy w czasach agresywnego marketingu, gdzie często zauważany jest nie ten, kto jest lepszy, ale ten, kto głośniej o tym krzyczy. Jak zatem chwalić się swoimi osiągnięciami? O tym w poniedziałek.

We wtorek zaś krótki wstęp do nowego cyklu artykułów dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole. Nasza autorka przedstawi się, a ja zapowiem, że w kolejnych „odsłonach” cyklu uzyskacie Państwo mnóstwo informacji na temat procedur PPP, jej historii, uwarunkowań prawnych i codziennej praktyki. Polecamy!

Tymczasem życzymy słonecznej majówki, kilku dni spokoju, oddechu, oderwania się od codzienności i odpoczynku od stresów i obciążeń pracy. Dobrej majówki!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x