Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Majowo, obowiązkowo

Majowo, obowiązkowo

10:00 14-05-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Od redakcji

Połowa maja to już prawie ostatnia prosta w tym roku szkolnym!

Za nami tydzień wywiadówek, informacji o ocenach przewidywanych i zagrożeniach. Przed uczniami ostatni miesiąc wytężonej pracy, aby zawalczyć o lepsze wyniki. Dla nauczycieli – czas intensywnej pracy, sprawdzania klasówek, przygotowywania zadań, planowania lekcji. Na szczęście rozpoczyna się również sezon wiosennych wyjazdów na wycieczki i zielone szkoły – szkoda nie korzystać z tak fantastycznego lata, jakie nam w tym roku funduje maj. Maturzyści wciąż zapracowani, a redakcja Edurady jak zwykle prezentuje ciekawe artykuły na kolejny tydzień.

W poniedziałek kolejna odsłona cyklu o roli nauczyciela w procesie edukacyjnym. Tym razem skupimy się na znaczeniu budowania relacji między nauczycielem a uczniami oraz najskuteczniejszych środkach prowadzących do realizacji tego celu.

We wtorek i w czwartek – pochylamy się nad dyrektorami szkół. We wtorek przyjrzymy się metodom budowania autorytetu, pozycji i wizerunku dyrektora szkoły, w czwartek zaś rozpoczniemy temat organizacji pracy dyrektora. Kto miał z dyrektorami szkół do czynienia ten wie, jak ogromna liczba zadań i przedsięwzięć ciąży na ich barkach – dobra organizacja jest więc kwestią kluczową.

W środę wraca na nasze łamy temat agresji w szkole – a raczej profilaktyki tego zjawiska. W tym i kolejnym tygodniu Monika Zdrzyłowska podpowie, jak skutecznie zapobiegać zachowaniom agresywnym naszych uczniów.

W piątek wreszcie – tuż przed weekendem – przypominamy doskonały tekst Wojciecha Turewicza „Człowiek o mentalności biedaka”. Naszym zadaniem jako rodziców i nauczycieli jest wychowywać dzieci na dobrych, prawych ludzi zaangażowanych w działanie na rzecz społeczności. Nasz felietonista zwraca uwagę, jakie cechy są do tego celu pożądane.

Zapraszamy gorąco do codziennej lektury, życząc słońca w drodze do pracy!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x