Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Majowy zawrót głowy

Majowy zawrót głowy

09:05 13-05-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

Witamy w kolejny majowy tydzień i zapraszamy do lektury!

Maj w szkole to miesiąc sprzeczności. Z jednej strony zielone szkoły, wycieczki, wyjazdy i ogólne rozluźnienie, oczekiwanie nadchodzących wakacji; z drugiej – wysiłek i stres maturzystów podchodzących to egzaminów, które w dużej mierze zdeterminują ich przyszłość. Jesteśmy więc sercem z maturzystami, życząc im powodzenia w drugim tygodniu egzaminacyjnych zmagań, jednocześnie jednak mamy nadzieję, że majowa pogoda dopisze i wszyscy ci, którzy ruszyli „w Polskę” (lub gdzieś dalej) będą mogli cieszyć się nowymi wrażeniami i odpocząć od codzienności.

Edurada w tym tygodniu raczej dla tych, co ciężko pracują niż dla odpoczywających, ponieważ poruszamy głównie tematy mocno zawodowe.

W poniedziałek Krystyna Budzianowska, nasza ekspertka w dziedzinie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wyjaśnia prosto i przystępnie dla kogo przeznaczona jest tzw. Zindywidualizowana ścieżka edukacyjna, która stanowi pewną nowość w systemie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Warto przeczytać i ostatecznie rozwiać wątpliwości.

We wtorek pomocy psychologiczno-pedagogicznej ciąg dalszy. Kontynuujemy rozpoczęty przed dwoma tygodniami cykl artykułów, tym razem przyglądając się PPP od strony prawnej. Polecamy zatem i zachęcamy do uważnej lektury.

W środę druga część artykułu Bożeny Brzozowskiej na temat entuzjazmu i zaangażowania nauczycieli. Majowa pogoda sprzyja entuzjazmowi, ale w dziewiątym miesiącu pracy czasem trudno go z siebie wykrzesać – nasza ekspertka w swoim tekście pokazuje, że warto!

W czwartek znów kontynuacja – tym razem tematu promocji szkoły. Wiemy, że współczesna szkoła, traktowana jak usługodawca, często potrzebuje reklamy, aby dowiedziało się o jej zaletach jak najwięcej potencjalnych kandydatów: jak więc reklamować, aby być skutecznym? Jak trafić do odbiorców? Polecamy nasz artykuł!

W piątek wreszcie, w cyklu komunikacyjnym, przypominamy artykuł Wojciecha Turewicza dotyczący mediacji jako skutecznej metody godzenia skonfliktowanych. W tych dniach może to być artykuł niezwykle na czasie!

Zapraszamy do tygodnia z Eduradą i życzymy samych słonecznych dni!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x