Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Nareszcie wiosna!

Nareszcie wiosna!

09:07 18-03-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

Kolejny tydzień w Eduradzie obfituje w ciekawe tematy, a tymczasem za oknem i w kalendarzu – wiosna!

W tym roku mamy okazje dokładnie poznać znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu”. Mieliśmy wiosenne burze, huraganowe wiatry, ulewy, słoneczne przedpołudnia i wysokie temperatury, przygruntowe przymrozki, a nawet śnieg! Kalendarz jednak nie kłamie: w czwartek oficjalnie witamy kalendarzową wiosnę, od tej pory może być już tylko lepiej!
Kolejny tydzień w Eduradzie zapowiada się jak zwykle ciekawie i inspirująco, mamy nadzieję, że nasi czytelnicy znajdą i wybiorą coś dla siebie. Co zatem w tym tygodniu?
W poniedziałek kontynuujemy temat teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera – dla tych, którzy go znają, ku przypomnieniu, dla tych, dla których jest nowy – ku inspiracji. Pamiętajmy, ze indywidualizacja nauczania według potrzeb, preferencji i modalności naszych uczniów może przynieść spektakularne korzyści zarówno dla dzieci, jak i dla nas – ze zmotywowanymi uczniami pracuje się łatwiej i przyjemniej!

We wtorek kończymy i podsumowujemy temat grup zadaniowych w ramach rady pedagogicznej. Mamy nadzieję, że lektura cyklu sprawi, że praca w zespołach stanie się bardziej efektywna i mniej konfliktogenna.

W środę – znów kompetencje kluczowe. Wprawdzie ich rozwijanie pojawia się dopiero w podstawie programowej dla szkoły podstawowej, ale nasza autorka zwraca uwagę, że już w przedszkolu powinniśmy zwrócić uwagę na ich wprowadzanie do codziennej pracy. Jak i kiedy – o tym w tę i kolejną środę.

W czwartek rozpoczynamy kolejny „dyrektorski” temat: nadzór pedagogiczny. Wszyscy wiemy, że jest zadaniem dyrektora, ale jakie są jego cele? Jak powinien przebiegać? Jakie akty prawne go regulują? Przeczytajcie Państwo w czwartek – ten i kolejne.

W piątek wreszcie wracamy do cyklu wykładów Wojciecha Turewicza o komunikacji interpersonalnej: tym razem zajmiemy się tematem negocjacji i etapów , a jakich przebiegają.

Życzymy słonecznego tygodnia, wiosny za oknem i w sercu, oraz pożytecznej lektury!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x