Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Nowy rok w Eko-Turze

Nowy rok w Eko-Turze

08:49 15-09-2017

Nowy rok szkolny jest dla każdej osoby związanej z oświatą rokiem wyzwań: chyba każdy z nas stawia sobie nowe cele, zaczyna tworzyć, a nawet realizować nowe projekty, snuje dalekosiężne plany.

Nowy rok szkolny jest dla każdej osoby związanej z oświatą rokiem wyzwań.

Najprawdopodobniej każdy z nas stawia sobie nowe cele, zaczyna tworzyć, a nawet realizować nowe projekty, snuje dalekosiężne plany.

Każdy z nowym rokiem ma inne postanowienia, jednak chyba wszystkie łączy jedno - samodoskonalenie. Cokolwiek byśmy postanowili, wierzymy, że ma to służyć naszemu dobremu samopoczuciu, naszemu rozwojowi.

W każdym roku szkolnym pracownicy Instytutu Kształcenia Eko-Tur wyznaczają sobie ścieżkę doskonalenia, która ma służyć nie tylko rozwojowi całego instytutu, ale przede wszystkim indywidualnemu rozkwitowi każdego  pracownika. Nie wszystkie momenty i sytuacje napotkane podczas doskonalenia są łatwe. Niejednokrotnie musimy cofnąć się o kilka kroków, aby następnie pokonać własne słabości. Staramy się otwierać się na rzeczywistość a przede wszystkim nie poddawać się w dążeniu do osiągnięcia swojego wyznaczonego celu. Każdy z tego doświadczenia wyciąga coś dla siebie. Oprócz wiedzy przekazywanej przez eksperta, poznajemy lepiej siebie, swoje możliwości, swoje ograniczenia,  co w rezultacie przenosi się na jakość naszego codziennego funkcjonowania. Niewątpliwie z każdej „lekcji” czerpiemy wiele pozytywnej energii, którą staramy się zachowywać w swojej pamięci, a jej aura towarzyszy nam w codziennej pracy. Aby uczcić wysiłek nas wszystkich, naszą satysfakcję z realizacji naszego planu – na końcu cyklu zajęć sprawiamy sobie prezent. Postanowiliśmy upamiętnić te chwile za pomocą ilustracji wykonanych przez panią Sylwię Dębicką. Uwieczniła ona nasze dwa kulminacyjne wydarzenia – przedstawienia, które już drugi rok wieńczą nasze warsztaty. 

Aby czerpać przyjemność w codziennym życiu szukamy drobnych uprzejmości, pozytywnych wydarzeń i zapamiętujemy je, aby dodawały nam siły na przyszłość. Staramy się celebrować każdy sukces i znajdować wiele pozytywów w każdej chwili. 

Z tej okazji pragniemy podziękować Sylwii za wspaniałe ilustracje, które przypominają nam o naszej drodze, a naszych czytelników zapraszamy do zatrzymywania pozytywnych sytuacji, jakie miały miejsce w ich życiu codziennym, nie tylko w pamięci.

Aleksandra Możejko

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x