Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Nowy rozdział

Nowy rozdział

12:00 04-11-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

Za nami kilka dni jesiennej zadumy i pogłębionej refleksji na temat sensu istnienia. Po krótkiej przerwie wracamy z nową ofertą aktualnych tematów, a w tym tygodniu piszą dla nas:

Katarzyna Wejnert, która podkreśla nieocenioną rolę stawiania celów lekcji w procesie edukacyjnym. To kolejna już na Eduradzie odsłona kluczowego elementu oceniania kształtującego.

Judith Zubrzycka z kolei dotyka ważnego tematu wizji i misji szkoły widzianych oczami dyrektora szkoły. Artykuł ten wpisuje się w szerszy krąg publikacji, poruszających – jakże na czasie – zagadnienie bycia liderem w placówce oświatowej. Uzupełnia ją tekst Sandry Gołdyn, opisującej cechy dyrektora w roli menedżera szkoły.

Dla tych, którzy mają wątpliwości, jakie prawa przysługują nauczycielom przebywającym na urlopie bezpłatnym w zakresie świadczeń socjalnych, polecam tekst Jacka Jagiełły pt. Zawiłości Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Na koniec zaś, w ramach kontynuacji rozmyślań nad sensem istnienia, odświeżamy wciąż tak bardzo istotny temat wypalenia zawodowego.

Życząc wszystkim ciekawej lektury, pragnę się jednocześnie przywitać z wszystkimi czytelnikami i sympatykami Edurady – nazywam się Anna Kozimor-Cyganik i jestem nową Redaktorką Naczelną naszego portalu oświatowego. Mam nadzieję, że pod moimi skrzydłami Edurada nadal będzie miejscem wirtualnych spotkań ludzi, w którym każdy odnajdzie dla siebie coś inspirującego a może i sam zechce podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszam do współpracy!

Anna Kozimor-Cyganik

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x