Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Nowy tydzień w Eduradzie

Nowy tydzień w Eduradzie

09:32 25-03-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

W ostatnim tygodniu marca zapraszamy Państwa do lektury nowych artykułów na łamach Edurady.

Marzec powoli dobiega końca, wiosna oficjalnie zadomowiła się w kalendarzu i za oknem, w szkołach niezwykle pracowity okres – ostatnie tygodnie roku szkolnego dla maturzystów, nerwowy czas dla gimnazjalistów i ósmoklasistów – egzaminy zbliżają się wielkimi krokami… Wszyscy uczniowie ciężko pracują, jako że marzec to zazwyczaj czas wytężonej pracy przed wiosennymi przerwami. W kwietniu Wielkanoc, w maju – majówka, po niej okres szkolnych wycieczek, a w czerwcu właściwie myśli się już o wakacjach.. Domyślamy się, że nasi czytelnicy są zatem niezwykle zajęci, mamy jednak nadzieję, że znajdą choć chwilę by zajrzeć na łamy Edurady i poczytać, co dla nich przygotowaliśmy.

A ten tydzień, jak zwykle, ciekawy: W poniedziałek pierwsza część artykułu dotyczącego reformy szkolnictwa zawodowego i Polskiej Ramy Kwalifikacji. Myślę, że tekst niezwykle istotny i pomocny, szczególnie dla nauczycieli szkół podstawowych, którzy rozmawiają ze swoimi podopiecznymi o ich planach na przyszłość. Szkoła branżowa czy technikum to doskonałe rozwiązanie dla wielu uczniów – a nasza autorka zastanawia się, na ile wysoka jest wśród nauczycieli szkół podstawowych świadomość tego, jak przebiega kształcenie zawodowe w Polsce. Warto zatem zajrzeć do Edurady w ten i kolejny poniedziałek i dowiedzieć się więcej!

We wtorek rozpoczynamy cykl artykułów na niekoniecznie przyjemny temat – konfliktów. Warto jednak spojrzeć prawdzie w oczy: konflikty w szkole się zdarzają, warto więc wiedzieć, jak sobie z nimi radzić i jak sprawić, by oprócz negatywnych aspektów przyniosły też coś dobrego. Zapraszamy zatem do lektury w kolejne wtorki – mamy nadzieję, że tekst okaże się inspirujący i ciekawy.

W środę kontynuujemy temat kompetencji kluczowych w przedszkolu, przyglądając się profilowi absolwenta przedszkola i temu, co powinien umieć. W czwartek natomiast zapraszamy do poszerzania wiedzy o nadzorze pedagogicznym.

W piątek wreszcie, w odświeżanym cyklu o komunikacji interpersonalnej pióra Wojciecha Turewicza, ważny temat: komunikacja a emocje.

Życzymy słonecznego tygodnia i zapraszamy do Edurady!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x