Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Ostatni tydzień roku szkolnego

Ostatni tydzień roku szkolnego

09:20 10-06-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

W ostatnim pełnym tygodniu roku szkolnego Edurada nadal na pełnych obrotach zaprasza do lektury!

W przyszłym tygodniu o tej porze będziemy już zapewne prasować białe koszule i bluzki i planować, gdzie pójdziemy po uroczystości zakończenia roku świętować początek wakacji. Obecny tydzień, dla uczniów zapewne już mocno na luzie, dla nauczycieli oznacza rady klasyfikacyjne, drukowanie świadectw, wypełnianie arkuszy ocen… Trzeba się bardzo napracować zanim będzie można odpocząć!

Mamy nadzieję, że w końcoworocznym zamieszaniu i zabieganiu znajdą Państwo chwilę, aby odwiedzić nasz portal i poczytać, co dla Państwa przygotowaliśmy. Na pewno to, co Państwo przeczytacie, przyda się w kolejnym oku pracy z uczniami…

W poniedziałek zatem druga część artykułu dotyczącego rozwoju społecznego i poznawczego dziecka w wieku przedszkolnym. Czego można się spodziewać po 3-5 latku, czego oczekiwać i jak wspierać jego rozwój, aby jak najlepiej przygotować małego człowieka do dalszego życia i nauki – o tym w poniedziałek.

We wtorek kończymy temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówkach oświatowych. Czas na podsumowanie – co może zrobić dyrektor, aby działała ona w jego placówce jak najskuteczniej, jaka jest rola zespołu i rodziców. O tym we wtorek.

W środę – metody aktywizujące i uczenie się we współpracy. Tym razem nasza autorka proponuje metody, które można wykorzystać nie tylko na lekcji, ale również podczas zebrań z rodzicami czy w czasie pracy grup nauczycielskich. Do przemyślenia i być może zastosowania już w czasie sierpniowych rad?

W czwartek ostatnie spojrzenie na nową wizję szkoły. Jakie zmiany może wprowadzić dyrektor, aby jego placówka była naprawdę nowoczesnym, przyjaznym miejscem edukacji i rozwoju? Nie „przeskoczymy” podstawy programowej i przepisów, ale naprawdę wiele można zrobić, jeśli się chce i ma odwagę… Zapraszamy do czytania i stosowania!

W piątek wreszcie Wojciech Turewicz o sile w komunikacji interpersonalnej i negocjacjach.

Zapraszamy do tygodnia z Eduradą – ostatniego pełnego tygodnia w tym roku szkolnym!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x