Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Oswajanie ADHD

Oswajanie ADHD

08:00 30-06-2020

Kategoria: Recenzje

O niegrzecznych, niewychowanych, trudnych, uciążliwych i innych stereotypowo określanych dzieciach, które potrzebują tego samego, co ich rówieśnicy: akceptacji, jasnych norm i poczucia panowania nad rzeczywistością.

Oswoić ADHD. Przewodnik dla rodziców i nauczycieli dzieci nadpobudliwych psychoruchowo to książka napisane przez dwie terapeutki, które wykorzystując swoje doświadczenie z pracy z dziećmi z ADHD i rodzicami tych dzieci, stworzyły książkę, która rzeczywiście „oswaja” ADHD. Pełne spokojnej pewności zdania budują w czytelniku nowy obraz dzieci, które tak niekorzystnie zapisały się w stereotypach społecznych.

Autorki opisują jasnym i zrozumiałym językiem teorie dotyczące przyczyn ADHD, błędy w postępowaniu dorosłych, trudności w diagnozowaniu. Czytając kolejne zdania, opisujące niezliczone trudne sytuacje, które są udziałem dzieci z nadpobudliwością psychoruchową i ich rodziców, między wierszami dostrzegamy łagodny uśmiech zrozumienia i akceptacji. Każdy przykład związany jest z wyjaśnieniem zasad postępowania. Każda zasada opatrzona jest komentarzem i przykładem. Przejrzysty układ treści i zrozumiały język ułatwiają zrozumienie treści.  

Książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic dziecka nadpobudliwego i każdy nauczyciel, który z takim dzieckiem pracuje. Ta książka powinna znaleźć się w każdej szkolnej bibliotece. Można polecić ją także samym dzieciom z ADHD, które osiągnęły już wystarczający poziom kompetencji czytelniczych. Świetna książka! Polecam! 

Tytuł publikacji: Oswoić ADHD. Przewodnik dla rodziców i nauczycieli dzieci nadpobudliwych psychoruchowo.

Autor publikacji: Beata Chrzanowska, Justyna Święcicka

Wydawnictwo, rok: Difin SA, Warszawa 2011 

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x