Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Piękną wiosnę mamy tej zimy

Piękną wiosnę mamy tej zimy

07:57 23-02-2015

Kategoria: Od redakcji

Wiosenna aura za oknem poprawia nastrój, dodaje energii i zachęca do działania – czy i Państwo tak czują?

Kiedy za oknem świeci słońce i śpiewają ptaki, od razu bardziej chce się żyć, pracować, cieszyć się… Dłuższe dni również sprzyjają poprawie nastroju: nie wstajemy już po ciemku, a niektórym udaje się też wrócić z pracy jeszcze „za widoku”. Wiem, że wczesne wiosenne słońce bywa zdradliwe, że łatwo teraz o przeziębienie, że alergicy zaczynają cierpieć, że jeśli zima wróci, to problem z wegetacją roślin mamy pewny… Wolę jednak skupić się na tym, jak fajnie jest zamknąć oczy, poczuć słońce na powiekach i z uśmiechem zabrać się do pisania artykułu wstępnego do Edurady.

Ostatni tydzień lutego w Eduradzie zapowiada się niezwykle ciekawie. Rozpocznie go Bogdan Żerkowski, który w swoim artykule sygnalizuje istotne zmiany dotyczące ochrony danych osobowych. Tekst i informacje bardzo ważne dla dyrektorów szkół, zachęcamy do lektury, która z kolei może zachęci Państwa do udziału w szkoleniach Instytutu Kształcenia Eko-Tur.

We wtorek Wojciech Turewicz zabiera nas na wycieczkę. Będziemy zwiedzać i zachwycać się… i krytykować. Nasz felietonista zadaje przewrotne pytanie: Czy zazdrość mnie wzbogaca? Zachęcam do lektury – mam poczucie, że zazdrość jest uczuciem znanym choć pobieżnie większości ludzi.

W środę zachęcam do lektury doskonałego tekstu Beaty Jeziorskiej na temat ucznia z trudnościami. Coraz więcej uczniów w szkołach masowych wymaga wsparcia w codziennej pracy edukacyjnej, coraz większe znaczenie ma indywidualizacja procesu nauczania. Jak to robić, aby być skutecznym i faktycznie wspierającym? Dlaczego jest to tak ważne? Lektura obowiązkowa!

W czwartek wraca na nasze łamy dawno nie widziany Artur Foremski, który pochyli się tym razem nad tematem etyki zawodu nauczyciela. Temat ten wrócił ostatnio w negatywnej odsłonie w kontekście dyskusji o wymiarze pracy i obowiązkach nauczycieli. Mam nadzieję, że artykuł będzie stanowił przyczynek do dyskusji na ten niezwykle ważny temat – dyskusji pokojowej i konstruktywnej.

Piątek to w Eduradzie dzień dla rodziców, tym razem jednak artykuł ma rodziców w tytule, a skierowany jest bardziej do nauczycieli: dotyczy mianowicie współpracy między rodzicami a szkołą. Czego oczekują rodzice? Co mogą zrobić nauczyciele? Czemu ta współpraca nie zawsze układa się jak należy? To temat niezwykle ważny i na pewno będziemy do niego w Eduradzie wracać.

Życzę zatem miłej i pożytecznej lektury, ale również znalezienia czasu na wiosenny spacer w słońcu. Walczmy z pozimowym spadkiem formy. Dobrego tygodnia!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x