Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Piękne lato tej wiosny

Piękne lato tej wiosny!

09:30 16-04-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

Kolejny kwietniowy weekend mija pod znakiem słońca i wysokiej temperatury – wiosenne dni płyną szybciej!

 

To niewiarygodne, że kolejny tydzień kwietnia już za nami. W tak piękną pogodę czas płynie szybciej – spacer w parku, porządki w ogrodzie, słuchanie ptaków, szukanie w lesie pierwszych oznak wiosny – to naprawdę wspaniałe dni!

Tymczasem jednak przynajmniej część z nas w tym tygodniu będzie trochę obgryzać paznokcie w stresie – rodzice i nauczyciele gimnazjalistów z niepokojem będą czekać na informacje o zadaniach oraz o tym, jak poszło naszym wychowankom. Edurada wraz z Wami trzyma kciuki, a trzecioklasistom życzy połamania piór – na pewno pójdzie świetnie!

A co na naszych łamach w tym tygodniu?

W poniedziałek – dylematy zawodowej oświaty, a więc kilka słów o tym, czym martwią się i nad czym zastanawiają nauczyciele i dyrektorzy szkół branżowych. To również ciekawa lektura dla nauczycieli i rodziców uczniów trzecich klas gimnazjów – dowód na to, że szkoła branżowa może być naprawdę dobrym wyborem drogi edukacyjnej. To miejsce, gdzie każdy uczeń jest traktowany indywidulanie i każdy może rozwijać swój potencjał.

Wtorek i czwartek – konfliktowe, a raczej rozwiązaniowe. Szkoła to miejsce, w którym konfliktów nie da się uniknąć, ale można je konstruktywnie rozwiązywać. O roli negocjacji w rozwiązywaniu konfliktów oraz o znaczeniu dyrektora w negocjacjach – we wtorek i czwartek.

W środę kolejna odsłona tekstu o uczniach z zaburzeniami spektrum autyzmu. Tym razem sporo o tym, jakie są ich sposoby na radzenie sobie w trudnych dla nich sytuacjach.

W piątek zaś przypominamy artykuł dla rodziców, dotyczący rozwijania wrażliwości społecznej u dzieci. Myślę, że w tych trudnych czasach jest to temat nieprzerwanie aktualny.

Zapraszamy do lektury, gimnazjalistom raz jeszcze życzymy powodzenia, a wszystkim naszym czytelnikom – udanego tygodnia! 

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x