Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Pięćdziesiąt felietonów Wojtka i nie tylko

Pięćdziesiąt felietonów Wojtka i nie tylko

08:37 10-03-2014

Samodoskonalenie się jest procesem niezwykle trudnym. Buddyści mawiają, że prawdziwy rozwój wydarza się zawsze poza strefą komfortu.

Zgadzam się z tym zupełnie. Tylko wtedy, kiedy nas coś uwiera, coś nam przeszkadza, zdolni jesteśmy do prawdziwej zmiany. Każda zmiana niesie za sobą większe lub mniejsze ryzyko. Każda zmiana wymaga od nas determinacji. Każda prowokuje do odkrywania w sobie pokładów odwagi.

            W szkole sytuacji zapraszających nas do osobistego rozwoju nie brakuje. Jednym takich impulsów może być raport z dokonanej ewaluacji. Kiedy szkoła zostanie oceniona na poziom E organ prowadzący szkołę nakazuje dyrektorowi opracowanie programu i  harmonogramu poprawy. Jedni wspomniany obowiązek odczytują jako dopust Boży, inni zaś widzą w tej sytuacji ogromny potencjał. Jak opracować program naprawczy, tak by dzięki niemu się rozwinąć? O tym w artykule Joanny Kozioł i Mariana Osińskiego.

            We wtorek odsłaniamy kulisy naszego portalu. Wojtek Turewicz już od pięćdziesięciu tygodni jest z nami. Właśnie ukazuje się Jego pięćdziesiąty felieton. Serdecznie gratuluję Autorowi. Sam wiem, ile wysiłku i odwagi trzeba do tego, żeby pisać. W tym miejscu muszę przyznać, że rola Wojtka w kolegium redakcyjnym jest ogromna. To On staje się motorem wielu zmian. Z ogromną determinacją dąży do rozwoju całej Strony.

Pozostajemy w klimacie doskonalenia się. Przypominamy szkołom o obowiązku diagnozy uzdolnionych. Jak z nimi pracować? Jaki jest status prawny ucznia uzdolnionego? Na te pytania odpowiem już w środę.

Warto także przeczytać tekst Kacpra Stażyńskiego. Co się w nim kryje? Niech to pozostanie na razie tajemnicą. W czwartek publikujemy również odpowiedzi na pytania zadawane przez Państwa naszej prawniczce Jolancie Fiedeń.

Tydzień kończymy kolejnym artykułem Karoliny Isio-Kurpińskiej. W tym tygodniu powiemy w sferze rodzica, powiemy o zgubnym wpływie etykietek typu: „Piotr to humanista”.

Pożytecznej lektury

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x