Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Półmetek

Półmetek

08:52 23-01-2017

Kategoria: Od redakcji

Niektórzy z Państwa odpoczywają już feryjnie, inni właśnie rozpoczynają drugi semestr roku szkolnego. Edurada towarzyszy wszystkim!

Połowa roku szkolnego już za nami. To chyba ta trudniejsza połowa – z pracowitym październikiem, ciemnym listopadem…. Od świąt każdego dnia przybywa światła, przed nami ferie, a potem drugi semestr, na końcu którego jak światełko w tunelu – wakacje! Zatem z perspektywą, że połowa już za nami – do pracy!

W poniedziałek prezentujemy drugą część artykułu informującego o tym, jak reforma oświaty wpłynie na przedszkola. Wszystkie merytoryczne informacje w jednym miejscu – polecamy i zapraszamy.

We wtorek kolejny artykuł dla przedszkoli – tym razem prezentujemy wstęp do koncepcji rozwoju przedszkola. Nasza ekspertka pisze o przedszkolu, w którym chciałaby pracować, do którego chciałaby wysłać swoje dzieci… Polecamy – to doskonała inspiracja!

W środę wracamy z kolei do tematu neurodydaktyki  praktyce szkolnej. Tym razem Bożena Brzozowska pisze o tym, jak ogromne znaczenie ma dla rozwoju naszych uczniów modelowanie prawidłowych postaw.

W czwartek artykuł dla dyrektorów i wicedyrektorów na starcie. Jak bardzo nowa rola wpłynie na ich życie? Jakie zmiany trzeba będzie wprowadzić? Jakich błędów nie popełniać? O tym w czwartkowym artykule.

W piątek wreszcie dawno nie widziana na naszych łamach Aleksandra Możejko, jak zwykle w ważnym i osobistym artykule. Tym razem nasza autorka zachęca do tego, by zwracać uwage na trudne czy odbiegające od oczekiwań zachowania bliskich nam osób, ponieważ mogą one być objawem poważnych problemów zdrowotnych. Zamiast osądzać – wspierajmy, prosi Ola, a ja przyłączam się z całych sił do jej głosu.

Życzymy udanego tygodnia z Eduradą!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x