Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Pomagać z pasji

Pomagać z pasji

08:57 16-09-2013

Kategoria: Od redakcji

Tydzień jak zwykle zaczynamy kolejną odsłoną książki Artura Foremskiego „Nowoczesny dyrektor w szkole”.

Tym razem rzecz poświęcona jest stworzeniu własnego systemu zarządzania. Jednocześnie prosimy o komentarze, wskazówki i informacje zwrotne na temat publikacji. Można je przesyłać na adres redakcja.edurada@gmail.com.

            We wtorek Wojciech Turewicz, założyciel i prezes Grupy Eko-Tur, opowie o swoich pasjach, a także o chęci niesienia pomocy tym, którzy jej szczególnie potrzebują. Przyjaciele Wojciecha wiedzą, że prawie każdą wolną chwilę dzieli między rodzinę i sport. Teraz, kiedy jest już człowiekiem spełnionym, pragnie, by radość ze sportowej rywalizacji mogli odnosić także inni. Decyzją Rady Instytutu Eko-Tur postanowiliśmy pomóc niewidomemu sportowcowi Mateuszowi, fundując mu stypendium. O jego sukcesach będziemy regularnie powiadamiać Państwa na stronie Edurada.pl.

            Na portalu znalazło się także miejsce dla Karoliny Isio-Kurpińskiej. Tym razem nasza ekspertka podpowie, jak pomagać własnemu dziecku w odrabianiu zdań domowych. Autorka przekonuje, że ćwiczenia zadawane przez nauczyciela nie muszą wcale być dla dziecka i jego rodziców ciężarem, a mogą stać się jednym z wielu elementów koniecznych na drodze do wykształcenia.

             Ostatnio w polskich mediach mówi się dużo o tzw. ustawie przedszkolnej. Dyskusja ta stała się pretekstem do tego, by przyjrzeć się rozwiązaniom zagranicznym. Wiktoria Kossakowska, nasza korespondentka w Rosji i Izraelu powie, jak na Bliskim Wschodzie zorganizowano edukację najmłodszych.

            Tydzień kończymy tekstem Katarzyny Kowalskiej, prywatnie matki dziecka dyslektycznego, która zachęca wszystkich nauczycieli i rodziców do natychmiastowej pomocy uczniowi o specyficznych trudnościach w uczeniu się. Temat ten wydaje mi się osobiście szczególnie ważny, gdyż sam jestem dyslektykiem, co nie przeszkadza mi zupełnie wykonywać obowiązków nauczyciela polonisty i redaktora portalu Edurada.

Przyjemnej i pożytecznej lektury!

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x