Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Premiera książki „Uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych”

Premiera książki „Uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych”

10:04 19-02-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: System pomocy psychologiczno-pedagogicznej , Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi , Recenzje

W ostatnich tygodniach miała miejsce premiera kolejnej publikacji Wydawnictwa EKO-TUR: książki Uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W ostatnich tygodniach miała miejsce premiera kolejnej publikacji Wydawnictwa EKO-TUR: książki Uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tą niezwykle przydatną, praktyczną i merytoryczną pozycją!
Jak Państwo wiedzą, biblioteka pedagogiczna naszego portalu Edurada.pl składa się już z ponad 1300 artykułów napisanych przez czołowych ekspertów Instytutu Kształcenia Eko-Tur. Jesteśmy bardzo dumni z tak bogatego źródła wiedzy, jednocześnie jednak zdajemy sobie sprawę, że w tak ogromnym zbiorze artykuły opublikowane dawniej czasem umykają lub są trudniej dostępne. Dlatego podjęliśmy decyzję o publikowaniu zbioru artykułów wokół jednego tematu w formie książkowej – tak właśnie powstała nasza najnowsza pozycja.

Głównymi autorkami książki są Krystyna Budzianowska, Anna Polak, Monika Zdrzyłowska i Beata Jeziorska, nasze ekspertki w dziedzinie pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych – zarówno pod względem prawno-organizacyjnym jak i praktycznym, związanym z codziennym funkcjonowaniem takiego ucznia w szkole. W publikacji zebrane zostały zarówno artykuły napisane w przeszłości – odświeżone przez autorki i dostosowane do obecnych realiów formalno-prawnych – jak i teksty nowe, napisane specjalnie na potrzeby książki.

Książka jest bezcennym kompendium wiedzy na temat pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych: od strony prawnej i od strony praktycznej. Bierze pod uwagę zarówno uczniów z zaburzeniami uczenia się oraz z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, jak i tych, którzy nie posiadają diagnozy, ale wymagają szczególnego wsparcia nauczyciela. Ponieważ nie ma już dziś chyba szkoły, w której uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych by nie było, a pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest obowiązkiem i odpowiedzialnością każdego nauczyciela, jesteśmy przekonani, że nasza publikacja powinna znaleźć się na „wirtualnej półce” każdego z naszych czytelników.

Za tydzień nieco więcej informacji o strukturze książki i poruszanych przez nią tematach – już dziś zapraszamy do lektury!

 

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x