Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Trudności są po to, aby je pokonywać

Trudności są po to, aby je pokonywać

08:20 15-09-2014

Kategoria: Od redakcji

Wrzesień już w pełni i jesień już w pełni, dzień coraz krótszy i temperatura spada… Zamiast jednak zakopywać się pod kołdrę – stańmy do walki!

Kiedy o 19 wychodzę ze sklepu w rozgwieżdżoną noc, robi mi się smutno. Lubię złotą, polską jesień, ale te wczesne i chłodne wieczory nie nastrajają optymizmem. Jeszcze za wcześnie by palić w kominku, pozostaje więc narzucić kurtkę, a po powrocie do domu wytrzepać zakurzony pled leżący na oparciu kanapy i zawinąwszy się weń, oddać lekturze Edurady. A Edurada na przekór pogodzie w tym tygodniu zachęca Państwa do podjęcia trudnych tematów. Trzeba wszak zmobilizować wszystkie siły witalne, intelektualne i emocjonalne, aby nie dać się jesiennemu przygnębieniu!

W poniedziałek proponujemy Państwu pierwszą część tekstu Krysytyny Budzianowskiej „Edukacja wobec przemocy w świetle analizy podręczników historii”. Pogłębiona analiza podręczników historii pod kątem niezwykle aktualnego problemu, jakim jest edukacja wobec przemocy jest fascynująca, stymulująca intelektualnie i – mamy nadzieję – prowokująca do dyskusji. Zachęcamy do śledzenia kolejnych części artykułu przez trzy poniedziałki i do dzielenia się wrażeniami z lektury.

Wojciech Turewicz w nieodmiennie osobistym felietonie kontynuuje temat uczciwości i wiary w ludzi, tym razem rozszerzając go na kolejne zawody społecznego zaufania. Zapewne odnajdą się Państwo w opisywanej przez niego sytuacji.

W środę Małgorzata Kuśmierczyk podzieli się z Państwem swoimi przemyśleniami na temat niebezpieczeństw związanych z powszechnym dostępem do Internetu, zaś w czwartek Grażyna Tobolska z właściwą sobie wrażliwością pochyla się nad tak zwanym „uczniem trudnym” w najmłodszych klasach szkoły podstawowej.

W piątek tradycyjnie zapraszamy do lektury rodziców, ale tym razem również nauczycieli, dyrektorów i wszystkie osoby, które miewają kontakt z nastolatkami. Monika Zdrzyłowska poprowadzi nas przez meandry psychiki i emocjonalności młodego człowieka w okresie dojrzewania – ten tekst to pozycja obowiązkowa!

Zachęcamy Państwa do lektury i dzielenia się z nami Waszymi przemyśleniami. Nie dajmy się jesiennej chandrze!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x