Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Uczenie – moja pasja

Uczenie – moja pasja

08:16 17-12-2015

Dla kogo: Nauczyciele

Kategoria: Dobre praktyki , Rozwój osobisty , Perspektywy zawodowe

W przyszłym roku będę obchodziła 25-lecie pracy i mam nadzieję, że nigdy nie zabraknie mi zapału i pomysłów. Jeśli tak się stanie - zmienię zawód, by nie nudzić i nie szkodzić dzieciom.

Pracuję w gimnazjum publicznym, uczę ponad stu uczniów (aczkolwiek nie jest to chyba właściwe słowo - bardziej - towarzyszę im w zdobywaniu wiedzy, ale przede wszystkim - poznawaniu siebie). 

Przeciętny gimnazjalista na pytanie, jak było w szkole, odpowiada najczęściej, że „dobrze” lub „jakoś  tam”. A przecież na każdej lekcji tyle się dzieje!

Strona internetowa, którą prowadzę jako polonistka od wielu lat, jest takim właśnie miejscem, gdzie rodzic, uczeń lub inny nauczyciel może nie tylko dowiedzieć się, co robimy na lekcji języka polskiego, ale także o tym, co planujemy, obejrzeć zdjęcia, przeczytać ciekawą pracę dziecka czy poznać harmonogram projektu, który właśnie w tym roku realizujemy w ramach języka polskiego.

Kiedy zaczynałam przygodę z własną stroną, bardzo chciałam, aby była to po prostu kronika klasowa, z której można dowiedzieć się o ważnych dla klasy wydarzeniach, wycieczkach, konkursach. Z czasem strona rozrastała się i dziś jest dla mnie nie tylko swoistą opowieścią o zajęciach, które prowadzę, ale także miejsce spotkania z innymi polonistami, z którymi mogę dzielić się swoim doświadczeniami i pomysłami.

Jest to także, o czym jednak trzeba koniecznie pamiętać, nasza dodatkowa i ciężka praca po lekcjach. Mimo to polecam prowadzenie własnej strony tym z Państwa, którzy mają zapał, są systematyczni i odczuwają potrzebę dzielenia się sprawdzonymi rozwiązaniami. Ale przede wszystkim tym, którzy tak jak ja, bardzo lubią pracę z gimnazjalistami.

adres strony: www.polonista.waw.pl

W tym roku realizuję w całej szkole kolejny wielki projekt - "Pomost, czyli poznać, połączyć, pozyskać", którego głównym celem jest zbliżenie międzypokoleniowe. Mój projekt pozwala włączyć się starszemu pokoleniu, co jest bardzo ważne, w życie wnucząt, poznać się wzajemnie, a gimnazjalistom - docenić skarb w postaci dziadków. Właśnie umawiam kolejną lekcję, którą seniorzy prowadzą w moim gimnazjum.

Renata Mizeracka: nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie

Redaktor portalu edurada.pl

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x