Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Światowy Dzień Kosmosu

Światowy Dzień Kosmosu

09:10 21-05-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

W Światowym Dniu Kosmosu Edurada życzy sięgania do gwiazd!

Kalendarz świąt nieoczywistych może być źródłem inspiracji – nie tylko dla felietonistów. Czyż Światowy Dzień Kosmosu nie jest wspaniałym świętem? Zapomnijmy dziś na chwilę o klasówkach, ocenach i radach szkoleniowych, a zamiast tego spójrzmy w niebo i pomyślmy o wszystkich wszechświatach nad nami. Niech zainspirują nas do sięgania dalej, planowania szerzej, marzenia odważniej.

A tymczasem – bardziej prozaicznie ale nie mniej inspirująco – Edurada czeka na Państwa z nowymi artykułami. W poniedziałek kontynuujemy temat nauczyciela i jego roli: tym razem nauczyciel jako przewodnik i motywator. Inspiruje, zachęca i prowadzi w stronę wiedzy – nie tylko tych najzdolniejszych, ale i tych, co potrzebują wsparcia.

We wtorek ostatnia odsłona tekstu o budowaniu pozycji dyrektora, a wraz z nią pozycji placówki oświatowej. Ważne i potrzebne.

W środę również kontynuacja niezwykle pomocnego artykułu Moniki Zdrzyłowskiej dotyczącego profilaktyki agresji w szkole. Jak utrzymać ustalone zasady, co robić, gdy uczniowie próbują je przekraczać, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach – o tym w środę.

W czwartek organizacja pracy dyrektora szkoły, część druga: o przewodzeniu Radzie Pedagogicznej, priorytetach i pomocnych cechach osobowości.

W piątek zaś przypominamy tekst Krystyny Budzianowskiej o wykorzystaniu krzyżówek w pracy dydaktycznej. Wiosna to dobry czas na metody aktywizujące oraz wprowadzanie ciekawych form pracy, warto więc przypomnieć sobie, co na ten temat napisała nasza ekspertka.

Tyle od Edurady w tym tygodniu, mamy nadzieję, że nasze propozycje zyskają Państwa zainteresowanie. Życzymy pożytecznej lektury i spokojnego tygodnia. A ponieważ Kalendarz Świąt podpowiada, że w środę świętujemy Dzień Żółwia – niech środa będzie spokojna i niespieszna.

Dobrego tygodnia! 

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x