Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Więcej wzorów dokumentów!

Więcej wzorów dokumentów!

12:12 20-11-2012

Kategoria: Od redakcji

Przychylając się do próśb naszych Czytelników rozszerzamy dział Edurady – wzory dokumentów. Nauczyciele znajdą w nim dokumenty z zakresu awansu zawodowego, systemu pomocy psychologiczno - pedagogicznej, monitorowania podstawy programowej, zaś dyrektorzy szkół – nadzoru pedagogicznego. Większość nowych wzorów dokumentów przygotowali nasi eksperci: Bogdan Żerkowski i Robert Ludwiniak. Proponowane przez nas wzory sprawdziły się już w wielu szkołach w całym kraju.

        Trzymamy rękę na pulsie. Wielu z Państwa śledzi debatę o planowanych zmianach w Karcie Nauczyciela, wielu też z niej może wyciągać pochopne wnioski. Dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić Państwu aktualny stan prawny, dotyczący urlopów dla poratowania zdrowia, które budzą ostatnio tak wiele kontrowersji.

            Nie zapominamy o naszym cyklu poświęconym ocenianiu kształtującemu, tym razem Wojciech Turewicz przekonuje nas do odpowiedniego formułowania celów dla każdej lekcji. Czy i tym razem artykuł wzbudzi tak burzliwe polemiki? Zapraszamy do kontaktu z Redakcją. Wszystkie uwagi mile widziane, także te krytyczne. 

            Mamy ciekawą propozycję także  dla rodziców. Anna Polak radzi, jak skutecznie radzić sobie z frustracją… dziecka. Problem wydaje się być równie palący, co przemilczany. Lektura obowiązkowa dla pedagoga i rodzica.

            Dla wszystkich zagubionych w gąszczu publikacji pedagogicznych polecamy nowości w dziale recenzji. Tam dr Krystyna Budzianowska jak zwykle podzieli się swoimi doświadczeniami czytelniczymi, wskazujący pozycie ciekawe i pożyteczne.

            W tym wydaniu Państwa wątpliwości prawne rozwiewają nasi eksperci Maciej Biernacki i Marcin Popławski.

            Nie próżnuje nasz dział zagraniczny. Tym razem zapraszamy Państwa do zapoznania się z problemem zastraszania ucznia w szkole na przykładzie zadawałoby się odległej Kanady. Rozległa wiedza i imponujące doświadczenia Anny Lisowskiej gwarantują, że praktyczne wskazówki Autorki przydadzą się i rodzicom, i nauczycielom.

            Już za tydzień kolejny artykuł o systemie pomocy psychologiczno-pedagogicznym, w którym omówimy szczegółowo zadania zespołów oraz ich tryb tworzenia w szkole, oraz korespondencja znanej już Państwu Anny Oleckiej ze Stanów Zjednoczonych. Odpowiemy także na pytanie, co szkoła może zrobić z uczniem ściągającym na egzaminie, czy klasówce?

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x