Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Wiosna już w pełni

Wiosna już w pełni

12:31 08-04-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

Kolejny kwietniowy tydzień przed nami, a w nim ciekawe teksty w Eduradzie. Zapraszamy!

Wiosna już w pełni, choć szalone wiatry sprawiają, że trudniej się nią cieszyć. Na szczęście na razie kwietniowy „przeplataniec” oszczędza nam śniegów i przymrozków, pozostaje zatem tylko czekać na pełne rozchmurzenie i nasłonecznienie… do lata już coraz bliżej!

Tymczasem jednak, zanim lato nadejdzie, rozpoczynamy sezon egzaminacyjnej gorączki, który potrwa aż do końca maja! W tym tygodniu z całych sił trzymamy kciuki za gimnazjalistów – jesteśmy przekonani, że Wasza trzyletnia praca przyniesie owoce i pójdzie Wam na egzaminach świetnie! Spokojnie zatem, z pewnością siebie i wiarą we własne siły – a od Edurady życzenia połamania… długopisów!

Co w tym tygodniu przygotowaliśmy dla Państwa? Tydzień bardzo profesjonalny, wszystkie bowiem artykuły dotyczą nauczycieli lub dyrektorów, ich codziennej pracy i trudności, z jakimi muszą się mierzyć.

W poniedziałek pierwsza część artykułu o doskonaleniu nauczycieli – modelu doskonalenia opartym o model organizacji uczącej się. Nasza ekspertka dzieli się swoimi obserwacjami i przemyśleniami, a jednocześnie prezentuje filozofię Grupy Eko-Tur, której Edurada jest częścią. Za tydzień druga część tego artykułu, mamy nadzieję, że będą one dla Państwa ciekawe!

We wtorek kolejna odsłona tekstu dotyczącego konfliktów w szkole. Tym razem przyjrzymy się możliwym przyczynom nieporozumień między nauczycielami w szkole, a także między nauczycielami a rodzicami. Za tydzień zaś czeka nas odpowiedź na pytanie: jak sobie z konfliktami radzić?

W środę rozpoczniemy rozważania na temat dyrektora, który jest formalnym i nieformalnym liderem. Jakie cechy powinny go charakteryzować, jakie umiejętności powinien posiadać? O tym w środę przez kilka kolejnych tygodni.

W czwartek kolejna odsłona cyklu o nadzorze pedagogicznym – tym razem przyjrzymy się ewaluacji wewnętrznej: jak ją organizować, co i jak badać, jaka jest rola dyrektora, a jaka nauczycieli.

W piątek wreszcie, w naszym „odświeżanym” cyklu o komunikacji interpersonalnej, Wojciech Turewicz będzie nas zachęcać do zmiany oceny na opinię. Opinia ma prawo być subiektywna, a ocen nikt nie lubi – na pewno utrudniają komunikację.

Życzymy Państwu przyjemnej lektury i słońca w tym tygodniu!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x