Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Wiosno, przybywaj

Wiosno, przybywaj!

11:22 12-03-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Od redakcji

Marzec już na dobre rozgościł się w kalendarzu, oby jak najszybciej przyniósł wiosnę!

Ciekawa jestem, czy i Państwo – tak jak ja – kwitną w promieniach wiosennego słońca? Po okrutnych mrozach ostatni weekend rozpieszczał prawdziwie wiosenną aura i pokazał, jak bardzo ciepło, słońce i odrobina zieleni są nam już po zimie potrzebne. Oby zostały z nami jak najdłużej!

Co w Eduradzie w tym tygodniu? Sporo ciekawych tekstów i praktycznych porad. Aż dwa artykuły poświęcamy rodzicom w szkole. We wtorek zastanawiać się będziemy, jak sprawić, by rodzice do szkoły przychodzili chętnie i jaka jest w tym rola wychowawcy, a jaka dyrektora szkoły; w piątek zaś przypomnimy artykuł Artura Foremskiego o wywiadówce: jak ją poprowadzić i jak ją przeżyć – z punktu widzenia rodzica i nauczyciela. Współpraca rodziców i nauczycieli jest niezwykle istotna z punktu widzenia dziecka, jego sukcesów szkolnych, ale przede wszystkim jego poczucia bezpieczeństwa. Jednocześnie wiemy, że ten właśnie aspekt funkcjonowania szkoły obu stronom przysparza najwięcej trudności, Wierzymy, że sytuację tę można pokojowo rozwiązać – zapraszamy więc do lektury!

W środę Druga część artykuły Krystyny Budzianowskiej o superwizji w szkole. Mam nadzieję, że temat Państwa zainteresował – z mojego punktu widzenia jest niezwykle istotny i wart promowania. Każde wsparcie dla nauczycieli jest bardzo, bardzo potrzebne!

W czwartek zaś, w cyklu o zarządzaniu, napiszemy o tym, jak istotna w zarządzaniu szkołą jest współpraca. Nikt nie jest w stanie doprowadzić do sukcesu placówki samodzielnie – pracujmy więc nad budowaniem zespołów!

Polecamy Eduradę każdego dnia i życzymy słonecznego tygodnia!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x