Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Wiosno, przybywaj!

Wiosno, przybywaj!

08:57 20-05-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

Aura na razie nie rozpieszcza – w deszczowy dzień najlepiej zasiąść przed komputerem i poczytać Eduradę!

Przyroda już się przebudziła, ale pogoda nie nadąża za kalendarzem – raczej deszczowy i chłodny mamy w chwilowo maj. Trudno cieszyć się urokami wiosny gdy deszcz kapie za kołnierz, lepiej zatem siedzieć w domu i czytać Eduradę!

W tym tygodniu proponujemy Państwu aż dwa artykuły pióra Bożeny Brzozowskiej. W poniedziałek pisze ona o ewaluacji wewnętrznej – ciekawie, przyjaźnie i merytorycznie. Co zrobić, aby nie była ona jedynie produkcją kolejnych dokumentów, ale realnym sposobem poprawy pracy szkoły, efektywności nauczania, jakości relacji? O tym w poniedziałek w tekście „Do ewaluacji czas zasiąść”. W środę natomiast ostatnia część cyklu artykułów dotyczących entuzjazmu i zaangażowania nauczycieli.

We wtorek kontynuujemy temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej, teraz już od strony praktycznej, zatem tym razem poruszony zostanie temat nauczania indywidualnego oraz nauczyciela wspomagającego. Polecamy.

W czwartek natomiast zaczynamy ciekawy cykle tekstów dotyczących nowej wizji szkoły. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, jak ona dziś wygląda – ale czy jest to jedyna możliwa forma pracy szkolnej? Może czas już na zmiany? Nasza autorka przygląda się różnym aspektom szkolnego życia i funkcjonowania i zastanawia się, czy wprowadzenie zmian mogłoby być korzystne i dlaczego. Polecamy!

W piątek tradycyjnie już odświeżamy „komunikacyjne” teksty Wojciecha Turewicza. W tym tygodniu poruszymy tematykę negocjacji. Zapraszamy i polecamy!

Życzymy spokojnego tygodnia, maturzystom – powodzenia w ostatnich egzaminach, a wszystkim, aby wiosna wreszcie zaświeciła nam słońcem!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x