Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Witamy wakacje!!!

Witamy wakacje!!!

09:20 18-06-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

Żegnamy szkolne obowiązki i ruszamy na wakacyjny wypoczynek – mamy nadzieję, że z Eduradą!

Dziś zakończenie roku szkolnego. Oficjalnie kończymy zajęcia z uczniami, sprawdzanie klasówek, przygotowania do lekcji, projektowanie pracy w grupach… Oczywiście dla większości nauczycieli rok szkolny nie kończy się wraz z uroczystą akademią i rozdaniem świadectw. Kiedy galowo ubrani uczniowie opuszczą mury szkoły by udać się nad wodę, do lasu, przed komputer, na spotkanie z przyjaciółmi – nauczyciele wezmą udział w radzie podsumowującej, działaniach rekrutacyjnych, egzaminach poprawkowych i wielu innych działaniach, o których rodzice i uczniowie często nie mają pojęcia.

Niemniej koniec roku jest datą symboliczną i oznacza – przynajmniej teoretycznie – nieco mniej obowiązków i nieco więcej czasu dla siebie. Edurada życzy Państwu, aby czasu dla siebie było jak najwięcej i aby udało się wykorzystać go do maksimum: na ruch na świeżym powietrzu, spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi, podróże do ulubionych miejsc, nadrabianie zaległości czytelniczych niekoniecznie związanych z pracą – słowem na zadbanie o siebie.

W czasie wakacji tradycyjnie będziemy dla Państwa odświeżać artykuły zagubione w czeluściach naszej bogatej biblioteki pedagogicznej. W tym roku postanowiliśmy, że skoro mamy wakacje, zabierzemy Państwa w podróż dookoła świata! Pierwszy miesiąc to artykuły z wczesnych dni Edurady dotyczące oświaty i edukacji na świecie. Podróż będzie naprawdę ciekawa: zajrzymy do USA, Australii, Szwajcarii, Rosji, Czech i wielu innych krajów, aby podejrzeć, jak tam się uczą i są uczeni. Mamy nadzieję, że zaciekawią Państwa nasze propozycje, może zainspirują w Waszych działaniach, może pozwolą zobaczyć, że i my nie mamy się na światowej arenie edukacyjnej czego wstydzić. Czytajcie i komentujcie – co Wam się podoba, co przenieślibyście do Polski, a co robimy znacznie skuteczniej?

Druga połowa wakacji w Eduradzie upłynie już pod kątem przygotowania do nowego roku szkolnego, zatem przypomnimy teksty o programach nauczania, obowiązkach i zadaniach różnych pracowników szkoły, radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Mamy nadzieję, że nasze teksty dadzą wsparcie, aby przywitać wrzesień ze spokojem i nową energią.

Wracamy z nowymi artykułami w drugiej połowie września, kiedy i nasi czytelnicy powrócą do swoich placówek na rady szkoleniowe i przygotowanie do nowego roku szkolnego.

Pozostaje mi zatem życzyć Państwu wspaniałych wakacji, niezapomnianych wrażeń, przyjaznej pogody, poznawania nowych ludzi i prawdziwego wypoczynku. Udanych wakacji!!!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x