Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Z krzyżackim pozdrowieniem!

Z krzyżackim pozdrowieniem!

08:16 02-03-2015

Kategoria: Od redakcji

Wiedząc, że tytuły mają moc zachęcania do lektury tekstu, mój dziś wybrałam przewrotnie.

Dzisiejszy artykuł wstępny pisałam w Malborku, dokąd popchnęły mnie obowiązki zawodowe. Otoczona pięknem surowego gotyku i wszechobecną historią, nie mogłam powstrzymać się przed umieszczeniem w moim artykule tradycyjnego „Tamtaraddei!”. Przyznam, że jestem coraz bardziej zachwycona pięknem i różnorodnością naszego kraju – mając okazję oglądać znane i mniej znane miejsca poza okresem turystycznym doceniam ich wyjątkową wartość. To prawda, że podróże kształcą!

Kształci również lektura Edurady – nieodmiennie ciekawa, nieodmiennie na najwyższym merytorycznym poziomie. Ważne tematy w tym tygodniu, połączone wspólnym przesłaniem: szacunek i pozytywne wsparie dla drugiego człowieka. Czyż nie są to najistotniejsze wartości?

W poniedziałek kontynuujemy temat współpracy z rodzicami rozpoczęty w piątkowym tekście. Tym raem oddajemy głos Grażynie Tobolskiej, która podzieli się swoimi doświadczeniami i pomysłami na usprawnienie tej współpracy.

We wtorek kolejny felieton menedżerski – tym razem Wojciech Turewicz pisze o sile pozytywnego motywowania. Jestem bardzo przekonana do słuszności tez zawartych w tym artykule: optymizmem i wiarą w człowieka można zdziałać o wiele więcej niż groźbą, czy nawet obietnicą nagrody. A co Państwo myślicie? Przeczytajcie i .. napiszcie!

W środę Aldona Torenc poruszy w swoim artykule temat zyskujący oraz większą popularność w kręgach oświatowych: tutoring, metoda rzeczywistej indywidualizacji pracy z uczniem. Polecam, bardoz merytoryczny, odpowiadający na pytania, ale i inspirujący do myślenia!

Czwartek to kontynuacja tematu uczniowskiego – tym razem Izabela Nowacka pisze o metodach aktywizujących w pracy z uczniem. Nikogo nie trzeba już chyba przekonywać, że zaangażowanie ucznió w proces dydaktyczny jest niezbędne dla odniesienia sukcesu. Przeczytajcie i podzielcie się swoimi doświadczeniami.

W piątek z radością witamy znów Monikę Zdrzyłowską, która z właściwą sobie empatią pochyla się nad trudnym okresem adolescencji, isząc o kryzysie tożsamości nastolatka. Jak wspierać nasze dziecko w tym trudnym czasie? Jak sprawić, aby stał się on początkiem dobrej współpracy na całe życie? Przeczytajcie – ja przeczytam na pewno!

Jak Państwo widzą, Edurada nieustająco staje na wysokości zadania. Zachęcam więc do lektury, a sama biegnę poprzechadzać się po gotyckich krużgankach. Miłego tygodnia!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x