Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Złota polska jesień

Złota polska jesień

08:49 21-10-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

W promieniach jesiennego słońca Edurada zaprasza do lektury!

Łatwiej pracować, uczyć się, przygotowywać i sprawdzać klasówki gdy za oknem ciepło i słonecznie. Złota polska jesień rozpieszcza nas w tym roku, poprawia nastrój i dodaje energii. Mamy nadzieję, że znajdują Państwo nieco czasu, aby się nią cieszyć – wszak mózg dotleniony lepiej działa!

W tym tygodniu w Eduradzie głównie kontynuujemy rozpoczęte wcześniej tematy. W poniedziałek – o dialogu motywującym jako narzędziu pracy z uczniem – mam nadzieję, że i Państwo znajdują ten temat niezwykle ciekawym i inspirującym. Istnieje wiele pomysłów i innowacji pedagogicznych, co chwilę pojawiają się nowinki i wynalazki, a przecież podstawą wychowania jest szacunek do ucznia; mam poczucie, że dialog motywujący świetnie to pokazuje i wspiera.

We wtorek – zadania dyrektora szkoły, tym razem w zakresie liderowania; w czwartek natomiast – kończymy temat bezpieczeństwa w szkole. W piątek zapraszamy Państwa do przeczytania powtórki tekstu sprzed dwóch lat: ponieważ wiele emocji wzbudza obecnie kwestia wychowania seksualnego w szkole, przypominamy tekst dotyczący rozmawiania o seksie: spokojnego, rzeczowego i merytorycznego. Jestem przekonana, że jest to skuteczny sposób chronienia dziecka przed niebezpiecznymi zachowaniami, wykorzystywaniem, ale również zagubieniem w świecie, w którym seks jest wszechobecny w przestrzeni publicznej, a niewiele ma wspólnego z tym, co faktycznie dzieje się między kochającymi się ludźmi…

Środowy artykuł to na razie niespodzianka – potrzymamy Państwa w niepewności!

Życzymy udanego tygodnia, radości ze słońca, mnóstwa energii. A w niedzielę śpimy godzinę dłużej!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x