Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Zakwitły kasztany – czas na matury!

Zakwitły kasztany – czas na matury!

09:04 06-05-2019

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

Chłodna i deszczowa majówka za nami, a przed nami – zmagania maturzystów. Od dziś przez kilka kolejnych tygodni będą sprawdzać swoją wiedzę w egzaminach zewnętrznych, których wynik decyduje o możliwości podjęcia wymarzonych studiów… Zatem tradycyjnie Edurada życzy powodzenia, połamania piór, spokoju i pewności siebie. Te same życzenia kierujemy do nauczycieli, którzy przez ostatnie trzy lata z zaangażowaniem przygotowywali swoich podopiecznych do tego istotnego sprawdzianu – na pewno Wasza praca przyniesie doskonałe rezultaty!

A co w tym tygodniu w Eduradzie?

W poniedziałek Krystyna Budzianowska odpowiada na wszelkie pytania, jakie mógłby mieć nauczyciel w temacie prawnych uwarunkowań zapewniania w szkole bezpieczeństwa przy pomocy monitoringu. Czy to legalne? Co z RODO? Gdzie można monitorować, a gdzie kamery są zakazane? O tym w poniedziałek.

We wtorek kontynuujemy rozpoczęty tydzień temu temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole. W tym tygodniu o historii PPP w polskiej edukacji – ciekawe i pouczające!

W środę rozpoczynamy niezwykle ciekawy cykl artykułów Bożeny Brzozowskiej pod zachęcającym tytułem „Entuzjazm i zaangażowanie nauczycieli”. Nasza autorka przygląda się cechom nauczycieli-ekspertów, ich metodom pracy i skutkom ich działań. Polecamy i zapraszamy.

W czwartek wracamy do tematu promocji szkoły. W lutym i marcu był on omawiany od strony teoretycznej – teraz strategie promocji w praktyce. Warto poczytać i przygotować się do okresu rekrutacji – jeszcze nie jest za późno!

W piątek wreszcie, w naszym odświeżanym cyklu o komunikacji interpersonalnej Wojciech Turewicz wyjaśnia obco brzmiące słowo „batna”. Czym jest, na czym polega i jak się ma do komunikacji -  tym w piątek.

Życzymy ciekawej i pożytecznej lektury i może nieco więcej słońca!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x