Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Zimno, coraz zimniej

Zimno, coraz zimniej

09:25 03-12-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele

Kategoria: Od redakcji

O poranku już codziennie szron – niechybny znak, że zaczął się grudzień. Ale zimno na dworze nie zniechęca nas do intensywnej pracy!

Najbardziej przygnębiający miesiąc roku za nami – przed nami ostatnia prosta do świąt. I choć temperatura spadła, chyba nieco łatwiej się funkcjonuje, gdy za oknem słońce, a na ulicach wieczorami świąteczna iluminacja…

Koniec listopada i grudzień to w wielu szkołach czas intensywnej pracy. Nie tylko dlatego, że semestr nieubłaganie zmierza ku końcowi – również dlatego, że to czas próbnych egzaminów. Młodzież na poważnie mierzy się z tym, co czeka ich wiosną, zaś nauczyciele mierzą się z koniecznością uważnego sprawdzania licznych testów i pytań otwartych..

Bieżący rok jest rokiem szczególnym: po raz ostatni odbędzie się egzamin gimnazjalny, a po raz pierwszy nowy egzamin ósmoklasisty. Wiąże się z nim wiele emocji – jak będzie wyglądał, jak przygotować do niego młodzież, czy sobie poradzą? Dlatego też dziś i za tydzień na naszym portalu kompendium wiedzy o egzaminie ósmoklasisty. Na razie informacje formalno-praktyczne: rzetelne, zebrane w jednym miejscu, mamy nadzieję, że będą pomocne – i dla nauczycieli, i dla uczniów, i dla rodziców.

We wtorek i czwartek jak zwykle bierzemy pod lupę dyrektora szkoły: we wtorek zastanowimy się nad procesem budowania jego pozycji, w czwartek zaś – nad jego rolą w środowisku lokalnym i możliwościami działania. Ciekawe i inspirujące, zachęcamy do lektury!

W środę temat, który zbyt rzadko chyba pojawia się u nas i w mediach w ogóle – szkolnictwo zawodowe. Anna Dudek-Janiszewska pisze o zmianach, jakie będą w nim zachodzić, a ja serdecznie zachęcam Państwa do lektury. Mam wrażenie, że szkolnictwo zawodowe nadal traktowane jest w kręgach oświatowych po macoszemu, a niesłusznie – przygotowuje wszak młodzież do pracy, a zatrudnieni tam nauczyciele to eksperci w swoich dziedzinach, a jednocześnie osoby naprawdę zaangażowane w jak najlepsze przygotowanie do funkcjonowania zawodowego swoich podopiecznych. Polecamy.

W piątek zaś znów przypominamy artykuł Wojciecha Turewicza, tym razem o timingu. Czy sport ma coś wspólnego z ocenianiem kształtującym? Przeczytajcie!

Życzymy ciepła w sercu na mroźne dni i przede wszystkim uśmiechu i spokoju na co dzień!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x