Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Strona główna \ NASZE PUBLIKACJE

NASZE PUBLIKACJE

   

Premiera książki Wojciecha Turewicza!

POBIERZ BEZPŁATNIE!

 

SZTUKA KOMUNIKACJI

Jeżeli jesteś dyrektorem szkoły, nauczycielem, rodzicem ale także, a może przede wszystkim osobą zainteresowaną własnym doskonaleniem, otwórz tę książkę. Znajdziesz w niej wiele wskazówek, jak skutecznie komunikować się z innymi, nie czyniąc tego kosztem żadnej ze stron.
Na kolejnych stronach odkryjesz podstawowe narzędzia komunikacyjne: informację zwrotną, aktywne słuchanie, odkrywanie potrzeb.
Jeżeli chcesz bardziej świadomie negocjować, mediować, czy podejmować decyzje, przerzuć następnych kilka kartek.
Odnajdziesz fragment poświęcony trudnemu negocjatorowi. Zawiera on wskazówki niezbędne dla poszukujących prawdziwych wyzwań.

Turewicz Wojciech
SZTUKA KOMUNIKACJI
Wydawnictwo Eko-Tur 2017 

 

   

Premiera książki Artura Foremskiego!

NOWOCZESNY DYREKTOR W SZKOLE

Z tej książki dowiesz się:
Jak przygotować się do konkursu na stanowisko dyrektora szkoły?
Jak stworzyć i zrealizować wizję szkoły?
Jak skutecznie zrządzać zespołem pracowników?
Jak rozwiązywać pojawiające się w szkole problemy?
Autor w czytelny i przyjazny sposób, krok po kroku podpowiada, jak przygotować koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły oraz z sukcesem zaprezentować ją podczas konkursu na stanowisko dyrektora szkoły. Pokazuje, jak odnieść sukces w ciągu pierwszych dni na stanowisku dyrektora. Dzieli się własnym doświadczeniem, jak wspólnie z zespołem pracowników, stosując nowoczesne, często nieszablonowe sposoby zarządzania skutecznie realizować wizje i zamierzenia. Polecamy tę książkę wszystkim osobom, które chcą przygotować się do profesjonalnego zarządzania placówką oświatową oraz dyrektorom, którzy już piastują to stanowisko, ale chcieliby odświeżyć i uaktualnić swoją wiedzę dotyczącą zarządzania.
Zainteresowanych zakupem książki w cenie 22 zł, prosimy o kontakt:
sylwia.maj@eko-tur.pl

 

   

Przygotowaliśmy dla Was książkę odpowiadającą na problemy współczesnej szkoły.

SZKOŁA PRZYJAZNA W DUCHU
OCENIANIA KSZTAŁTUJĄCEGO

Z tej książki dowiecie się:
Co zrobić aby osiągać lepsze wyniki w nauce.
Jak zbudować w szkole atmosferę wzajemnej życzliwości i szacunku
Jakie zmiany wprowadzić, aby uczniowie i nauczyciele mieli satysfakcję z nauki.
Co zrobić żeby uczniowie lubili swoją szkołę.
Jak zbudować autorytet nauczyciela.
Zainteresowanych zakupem książki prosimy o kontakt:
sylwia.maj@eko-tur.pl

 

   

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce kolejną publikację Wydawnictwa Eko-Tur. Tym razem jest to wspólna praca małżeństwa Karoliny i Michała Kurpińskich.
Karolina to znakomita trenerka Instytutu Kształcenia Eko-Tur, autorka artykułów i redaktorka naczelna naszego portalu Edurada.pl, nauczycielka i tłumaczka. Natomiast Michał to wieloletni nauczyciel i metodyk w szkołach języka angielskiego, obecnie tłumacz. Od lat jest aktywnie zaangażowany w działalność na rzecz praw człowieka: wiceprezes Fundacji Wolna Syria, zajmującej się organizacją pomocy humanitarnej dla uchodźców syryjskich. Tytuł – „Zbiór zadań” – sugeruje, że książka ta może być kołem ratunkowym w trudnych sytuacjach: prowadzeniu ważnych rozmów, rozwiązywaniu problemów, radzeniu sobie z przeciwnościami czy po prostu walce z nudą. Podział na cztery części wynika z faktu, że artykuły w niej zawarte odnoszą się do różnych obszarów życia rodzinnego: nie tylko tego, co dzieje się wewnątrz rodziny, ale również jej relacji ze światem zewnętrznym oraz z indywidualnością każdego z jej członków. Teksty można czytać po kolei lub sięgać do nich wyrywkowo, w miarę potrzeb. Każdy z nich stanowi samodzielną całość, ale łączy je wspólna filozofia, którą można streścić następująco: warto rozmawiać, bo kluczem do dobrej relacji jest skuteczna komunikacja.

Gorąco zachęcam do lektury
Dyrektor Edurady
Artur Foremski
  

 

Zamów książkę w cenie 17 zł, pisząc na adres sylwia.maj@eko-tur.pl

 

 

   

Z przyjemnością przedstawiam Państwu kolejną pozycję przygotowaną przez Wydawnictwo Eko-Tur. Przed Wami tom felietonów Wojciecha Turewicza, które ukazały się na łamach Edurady.
Myślę, że sam tytuł publikacji – „W poszukiwaniu siebie - Szkoła rozwoju osobistego” najlepiej wyjaśnia, wokół jakich zagadnień Wojtek Turewicz najchętniej się porusza.
Co chciał nam przekazać tym razem? Artykuły te spośród innych wyróżniają z pewnością osobiste, wyniesione z wieloletnich doświadczeń przemyślenia na temat podstawowych wartości, które wpływają na rozwój i osobowość człowieka.
Zespół Edurady z przyjemnością śledził, jak dynamicznie rozwijał się kontakt między autorem, a jego czytelnikami na naszym facebookowym profilu. Z dnia na dzień przybywało osób dyskutujących, jak również ich komentarze stawały się coraz ciekawsze od strony merytorycznej i emocjonalnej, często były bardzo osobiste.
Wartość tych wypowiedzi była na tyle istotna, że postanowiliśmy wspólnie stworzyć szansę czytelnikom do zapoznania się z nimi. W ten sposób chcieliśmy także pokazać, jak wiele emocji towarzyszyło nam wszystkim podczas tworzenia się historii tych felietonów.   

Gorąco zachęcam do lektury
Dyrektor Edurady
Artur Foremski

 

   

Zapraszam do lektury kolejnej książki
„Od teorii do praktyki”.

To już druga publikacja tekstów, które ukazały się na stronie portalu oświatowego Edurada.pl.

Nasi Autorzy związani są z Instytutem Kształcenia Eko-Tur, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną PrimoPsyche, Doradztwem Prawnym oraz Bazą Nauczycieli na Zastępstwo.

Poziom artykułów gwarantują uznani specjaliści z zakresu dydaktyki, pedagogiki, psychologii, prawa oświatowego, zarządzania placówkami oświatowymi. Wszyscy Oni są praktykami.

Walorem tego zbioru jest także zawarta w tomie perspektywa osób pracujących dla oświaty, choć nie w oświacie, a na przykład w biznesie.
Czuję się wyróżniony, że mogę liderować tak profesjonalnemu zespołowi.  

Życzę przyjemnej lektury!

Wojciech Turewicz, prezes Grupy EKO-TUR

 

   

Nowa książka Edurady!
Uwielbiasz zapach nowo wydrukowanej książki?
Mamy coś dla ciebie!

EDURADA.PL
OD TEORII DO PRAKTYKI  

Oddajemy Państwu do rąk publikację, opierającą się w całości o teksty, które ukazały się na stronie Edurada.pl.

Czytaj więcej »

 

   

GDZIE PĘDZISZ
PRZYJACIELU?

Książka Wojciecha Turewicza to zbiór felietonów autora, które ukazywały się w minionym roku na portalu edukacyjnym EDURADA.PL. Refleksje te dotyczą głównie zagadnień z obszarów pracy pedagogicznej, zarządzania, a także własnego rozwoju i doskonalenia.

Czytaj więcej »

 

   

„NOWOCZESNY DYREKTOR”.
DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ TĘ KSIĄŻKĘ?

Przez wiele lat miałem przyjemność prowadzić zajęcia na kursie kwalifikacyjnym dla przyszłych dyrektorów placówek oświatowych. Nasze spotkania były okazją do bliższego poznania się. Z zachwytem słuchałem, jak wspaniale wypowiadają się o własnej pracy. Odczytuję, że głównym motorem ich wyboru bycia pedagogiem była chęć pomagania innym, potrzeba dzielenia się własną wiedzą i doświadczeniem. Dla wielu z nich to pasja i powołanie. Kiedy stali się znaczącymi osobami w szkolnym środowisku i zaczęli cieszyć się uznaniem uczniów i kolegów, postanowili zmienić coś we własnym życiu. W taki sposób kształtowały się zwykle życiorysy przyszłych dyrektorów.

Czytaj więcej »
Zamów książkę w cenie 22 zł, pisząc na adres

 

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x